Nintendo v Evropě končí s klíči

1. červenec 2020 12:36 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Je zvykem, že velkou část herní produkce velkých společností pořídíte na takzvaném “šedém trhu” za výhodnější cenu. To bylo možné především díky tomu, že vedle klasické digitální distribuce vydavatelé umožňují obchodníkům nakupovat sériové klíče. Společnost Nintendo ale v Evropě s touto praktikou přestane.

“Po pečlivém přezkoumání vyvíjejícího se evropského trhu v posledních letech se Nintendo rozhodlo ukončit dostupnost download kódů, pro jeho vlastnoručně vydávaný software, skrze prodejce, s platností od 1. července 2020,” oznámila společnost oficiálně. V praxi se změny týkají first-party tvorby, tedy her značek Mario, Pokémon, Animal Crossing a dalších. 

Nintendo bude tedy nadále distribuovat klíče fungující jako poukázky s měnou eShop funds, členství ve službě Nintendo Switch Online a klíče k dodatečnému obsahu ve formě DLC a podobně. To samé platí i pro hry, které vydávají vydavatelé třetích stran.

Nově tak zůstanou jen dvě možnosti jak získat first-party hry Nintenda, a to klasickou koupí fyzické kopie v krabičce, nebo (setrvale velmi drahých) digitálních verzí na oficiálním eShopu.

Zdroj: Nintendo Life

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20853654
RuThaN napsal 1. 7. 2020 v 22.13

Jim zase nejak narost hrebinek, kdyz se jejich konzole zacaly portovat hry, tak to zase zabijou nejakou blbosti.. Uz takhle jsou jejich hry zdaleka nejdrazsi a specialne starsi hry jsou drahy jako prase a oni to s tim jeste zhorsi.

Z velkych hracu je Nintendo zdaleka nejhorsi firma ze zkaznickyho pohledu.. nastesti uz vim, protoze jsem si ten jejich kram pakrat koupil, ze ty jejich hry jsou prehodnoceny a to, ze jsou velmi casto infantilni me taky nikdy nesedelo. Z myhu pohledu jen Wii prineslo nejaky fakt jiny hrani par zajimavejch her jako MadWorld tam bylo.

Nahlásit nevhodný obsah

9015022
skrble napsal 1. 7. 2020 v 14.24

Ptal jsem se na support chatu na Nintendo UK ohledně uplatnitelnosti download kódů, které jsou v prodeji. Ono to tak nějak dává smysl, ale nedalo mi to se nezeptat. Ptal jsem se na situaci, kdy by si člověk koupil krabičkové vydání Pokemon Gold pro 3DS (tedy přímo produkt Nintenda, který obsahuje download key do eShopu). Cituji:

If known retailers are still selling them like GameStop then it means that they are still usable.

Ještě jednou dodávám: považujte mě za hlupáka, ale mně tahle informace ve zprávě tak nějak chyběla. :-)

Nahlásit nevhodný obsah