Naughty Dog nezmínilo autorku coveru

4. červen 2020 15:40 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (3)

Včera jsme vám přinesli záběry, které PlayStation používá pro propagaci The Last of Us 2. V tom si Ellie zpívá skladbu True Faith od New Order. Bohužel ani tentokrát se Naughty Dog neobejde bez problémů s autorskými právy, respektive s údajným nezmínění autora.

Proti traileru se totiž ohradila zpěvačka Lotte Kestner. „Hele, jste si vědomi toho, že True Faith cover, který jste dali do vašeho Last of Us 2 traileru, je replika mého coveru, který vyšel před 10 lety? Napsala jsem originální části, které nejsou v původní písničce, které přesně zkopíroval ten kdokoliv kdo to zpíval. Mám zlomené srdce. Vaši fanoušci si toho očividně všimli, protože mi píšou pod moje staré video, protože si myslí, že je to stejná písnička. Zmínka? Kompenzace?“

Právě ona originální část, kterou Kestner napsala (vokály znějící od 3:30), se má objevovat i v onom traileru. Je dost možné, že si toho je Naughty Dog vědomo, protože původní video na PlayStationu bylo nějakou dobu skryto. Je otázkou, jakým způsobem k tomu bude Sony přistupovat. Cover, který nahrála Kestner, totiž nejspíše nemusí být pod autorským právem, jelikož licence pro nahrání coveru tuto záležitost nepokrývá. Sony si pak mohlo použití písničky dojednat s původní hudební skupinou.

Není to ale poprvé, co Naughty Dog má podobné problémy. V minulosti se například stalo, že v traileru na Uncharted 4: A Thief’s End se objevil obraz ze hry Assassin’s Creed IV. Studio se za toto následně omluvilo. V případě první TLOU pak Naughty Dof použilo mapu metra v Bostonu, na kterou měl práva kartograf Cameron Booth. Tomu se vývojáři následně omluvili a poslali kompenzaci.

Zdroj: WCCFTech, IGN

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20804834
GreyDadel napsal 6. 6. 2020 v 07.49

autorská práva na mapu metra???

Nahlásit nevhodný obsah

20877398
Jay7485 napsal 4. 6. 2020 v 18.24

Kluci neberte to zle. Já vám fandim a chodim sem často. Potom mě štve, když úroveň webu srážej články, který obsahujou zbytečný překlepy, slovní obraty a gramatický i faktický chyby, jak kdyby je psal páťák.

Nahlásit nevhodný obsah

20877398
Jay7485 napsal 4. 6. 2020 v 17.53

"True Faith os New Order" .... ?? True Faith od skupiny New Order?

"... použití písničky dojet s původní hudebni skupinou." ..... ?? Dojednat?

.... matláci! Aspoň jednou to po sobě přečíst... ne?

Editováno: 4. 06. 2020 v 17.54

Nahlásit nevhodný obsah