Nejnižší rating E dostala hra pro dospělé

4. červen 2020 06:00 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Ratingové komise jsou v herním průmyslu velmi specifickými institucemi. Bez nich je prakticky nemožné globálně hry distribuovat, někdy ale působí nemalé problémy. Obvykle jde o jejich přísné limity, především co se sexuálního obsahu týče, tentokrát ale americká asociace ESRB přešlápla v opačném směru.

Na Nintendo Switch totiž vyšel nezávislý titul Do Not Feed the Monkeys, jehož premisou je šmírování řady nic netušících obyvatel města, kteří pod vaším “dohledem” řeší své každodenní strastu. Ty zahrnují sexuální motivy včetně sexuálního násilí, alkohol a s ním spojené problémy i užívání tvrdých drog. A tato hra, ve které jste svědky vraždy v přímém přenosu, tajemný pošťák vám doručuje zásilky kokainu  a vaší zábavou může být vydírání, je dle ESRB vhodná i pro nejmenší hráče.

Rating E (for everyone, neboli pro všechny) je o to zvláštnější, že se sami autoři ze studia Alawar na Twitteru omluvili hráčům za zpoždění způsobené právě změnami hodnocení od ESRB. V současnosti je ale hra i s pochybnou nálepkou plně k dispozici, a to včetně dema.

Zůstává otázkou, zda komise nějakým způsobem pochybila a vedle “tvrdších slov” a “náznaků požívání alkoholu” skutečně žádné jiné negativní prvky ve hře neshledala, nebo jde jen o databázovou chybu.

Evropský protějšek PEGI titul zatím nehodnotil, na Steamu totiž může vyjít i bez věkového ratingu. Mimo Spojené státy pak nemá svou vlastní kartu v databázi oficiálního webu Nintendo.

Zdroj: Nintendo Life

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 4. 6. 2020 v 14.15

Dr.One: Já nevim, pro rodiče jež hry nezajímají je RATING asi jedinou možností jak koupit správnou hru, funguje-li že. Tohle je obskurdní případ jež za dobu, co rating existuje napamatuji.

Druhou možností je se na to vyprdnout a nechat odpovědnost na rodičích.

Ale takový FORTNITE má RATING nízko a škodlivost této hry na vývoj mládeže považuju za velmi vysoký. Jelikož nutí děti chtít oblečky a hovadiny k ničemu za těžký peníze. MIKROTRANSAKCE jsou zlo a neměli by se v jakékoliv formě vyskytovat ve hrách pro mládež. Nikdy. Radši ať dá rodič 30 - 60$ za plnou hru, než aby bylo dětem umožněno stahovast si zadarmo 2P, které z nich a jejich rodičů budou tahat peníze leta. Dospělej hráč už má v tomhle rozum, ale vysvětlete dítěti, že nechcete utratit CASH za obleček žraloka za 500$.

Prodáváš hry dětem - žádná monetizace krom jedné jediné a to je cena hry.

Editováno: 4. 06. 2020 v 14.20

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 4. 6. 2020 v 08.35

Ratingový proces i samotný rating je k smíchu.

Nahlásit nevhodný obsah