EGS prý drží 15% podíl na PC trhu

2. červen 2020 13:36 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (2)

Tim Sweeney, ředitel Epic Games, byl nedávno vyzpovídán redaktory webu GameSpot. Došlo na několik témat, mimo jiné také to, jak se daří obchodu Epic Games Store. Sweeney je velmi spokojen, a dle jeho slov už v tuto chvíli EGS ovládá 15 procent trhu s PC hrami. Nebylo by to ale bez her zdarma, které se společnost rozhodla poskytnout, a samozřejmě se setkala s negativní kritikou od hardcore Steam fanoušků.

Dle Sweeneyho ale rozdávání pomáhá i vydavatelům a vývojářům. „Pokud nejste do her jako je Satisfactory, nepůjdete a nekoupíte si jí, neutratíte peníze za tu hru peníze. Ale pokud jí dostanete zdarma, tak si uvědomíte, že je to skvělá hra. Lidé tím našli spoustu skvělých her. A to je benefit pro herní vývojáře. Většina vývojářů, kteří dali své hry zdarma, pak měli zvýšené prodeje na Steamu i na konzolích, protože se o dané hře mluvilo.

Sweeney ale také vyjádřil svou touhu po tom rozšířit Epic Games Store i na mobilní zařízení. „Rádi bychom přinesli EGS i na iOS a Android. Myslíme si, že je to dobrá cesta jak pomoct průmyslu pohnout se dopředu a je to také jiná cesta, kde si Epic jako herní vývojář vybudoval své publikum okolo Fortnite a naučil se, jak se starat o platformu na PC.“

Myšlenka přinést svůj vlastní obchod i na mobilní zařízení není zdejšímu průmyslu cizí. Android jakožto otevřená platforma už teď poskytuje místo například pro Samsung, Huawei i Amazon. Epic navíc už dříve vyjádřil nevoli k tomu dělit se o velká procenta z výdělků s Googlem.

Zdroj: VG24/7, GamePressure

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 3. 6. 2020 v 10.33

RomanK47: Že tě to ještě baví...

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 2. 6. 2020 v 21.40

Epic chce něco popohánět na Androidu? Aha, určitě tím tempem, kterým předhání všechny Windows launchery.
A kritika rozhodně nechodila výhradně od Steam fanoušků - pokud se nepletu, tak na PC není o launchery už tak nouze. A Epic je stále zdaleka nejhorší ze všech, i při srovnání s již neexistujícími.
Pak tu jsou lidé, kteří se vybodli už i na ty "zdarma" rozdávané hry, třeba 7 let staré - z éry PS3, které má člověk už dávno třeba přímo z obchodu autorů se 100 % z ceny.

Nahlásit nevhodný obsah