Ryan: Hráčům musíme s PS5 dát něco nového

1. červen 2020 11:13 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Jsou firmy, které na klasické konzolové generace věří, a firmy, které by nejradši tento koncept rozbily. Sony patří bezesporu mezi zástupce první skupiny a od začátku tvrdí, že koncept generací vytrvá, i když někteří věští její zánik. To s sebou nese mnoho kladů i záporů, mezi něž můžeme zařadit i fakt, že už teď vznikají hry, které nebudou hratelné na PlayStationu 4.

Zpráva není nijak překvapivá a jen potvrzuje zavedenou představu hráčů o tom, jak bude PlayStation 5 fungovat. Vše tak bude jako dosud. Při vydání nové konzole tak bude období, kdy vydavatelé budou vydávat hry na dosluhující i na nové generaci zároveň, později ale všichni tu stávající opustí a budou se soustředit jen na tu novou. Přesně tak to řekl Jim Ryan v rozhovoru pro GamesIndustry.

„Vždycky jsme říkali, že věříme v ideu generací,“ řekl. „Věříme, že když procházíte náročným vývojem next-gen konzole, mělo by to s sebou přinést i možnosti nebo benefity, které na té předchozí nejsou. A podle našeho pohledu by měli vyvíjet hry, které naplno využijí jejich potenciál.“ Nová generace PlayStationu podobných novinek nabídne několik, ať už půjde o renovovaný ovladač DualSense, nebo snad o 3D audio, často zmiňované, extrémně rychlé SSD, všechno to jsou možnosti, které PlayStation 4 nemá a vyvíjet hry s ohledem na tuto platformu by tak nedávalo smysl.

Ryan tak v rozhovoru říká, že s touto ideou chce Sony nabídnout komunitě PlayStationu něco nového, odlišného, něco, co si lze užít jen na PlayStationu 5. Takové tvrzení ve skutečnosti zřejmě překvapí jen málokoho, ale pravdou je, že v tomto smyslu se může Sony od Microsoftu výrazně lišit.

Právě Microsoft se totiž již několikrát nechal slyšet, že i když zřejmě následující generace bude tradiční, v budoucnu nás čeká ústup od této ideologie. Už teď se Microsoft snaží co nejvíce propojit celou rodinu konzolí, od Xboxu One, Xboxu One X až po chystaný Series X, navíc se do budoucna hodlá soustředit na cloudové služby a vlastní Project xCloud, kde by se vnímání generací ztratilo úplně. Navíc první dva roky všechny hry pro Xbox Series X budou hratelné i na aktuálním Xboxu One.

Od PS4 se možná Sony odpoutá výrazně rychleji. Uvidíme už 4. června ve 22:00 v rámci plánované konference, na níž dojde k odhalení nových her pro PS5, a uvidíme, možná i k odhalení celé konzole. Keynote by měla trvat přibližně hodinu.

Zdroj: GamesIndustry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 1. 6. 2020 v 17.09

Ocelotr NN: pořád preferuju, aby mi google dal personalizovanou reklamu než abych sledoval nezacílený reklamy na plínky a že v někde v prd*li v Bruntále zve místní hospoda na opečený sele ..

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 1. 6. 2020 v 17.07

tak ono se to dělá i u third party vydavatelů a jejich multiplatforem, taky se sere na starší platformu a vydávají se jen podružné blbosti .. viz assasin apod., stará platforma se prostě odepíše a tak akorát Fifa se udělá ještě na ni, zbytek není důvod ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20879530
dds72czech napsal 1. 6. 2020 v 16.11

Ocelotr NN: Polkni prášek ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 1. 6. 2020 v 15.53

Posun v grafice už asi nelze očekávat, jo ano čím dál víc fotoreal a když budu chtít skutečnost kouknu se z okna, ale podle mě probíhá taková pěkná tichá revoluce za miliardy v tom co o vás konzole/počítač/smartphone vyčuchá a jak na vás zacílí reklamu.

Podprahové signály z 60. tých let jsou oproti tomu srandička, na rozdíl od nich zde není síla ani vůle jakkoliv to zastavit.

Editováno: 1. 06. 2020 v 15.54

Nahlásit nevhodný obsah