Na EGS bude zdarma Borderlands i Ark

22. květen 2020 09:53 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Mezi některými hráči nemá Epic Games snadnou pozici, ale nedá se mu upřít, že by nevěděl, co na ně platí. I díky novým možnostem jeho obchodu jej někteří začínají mít v čím dál větší oblibě, ale dominantním lákadlem zatím zůstávají hry zdarma. Věděli jste, že už teď můžete mít knihovnu her v hodnotě převyšující 50 tisíc korun, aniž byste museli utratit ani korunu? Přesto v přísunu nových her EGS nepolevuje.

Bezprostředně poté, co skončila možnost vyzvednout si pátý díl série Grand Theft Auto, se v obchodě objevila další hra zdarma, kterou je Civilization VI. Ale jistě vás zajímá, co bude na Epic Games Store zdarma v následujících týdnech. Ačkoliv obvykle tyto informace nemáme k dispozici, díky textu souvisejícím s právě probíhající akcí Mega Sale jsme se dozvěděli, které další dvě hry budou následovat. Ačkoliv se již v obchodě nenachází, screenshot se objevil zveřejněný na Redditu.

Šestá Civilizace bude v nabídce týden, 28. května ji nahradí Borderlands: The Handsome Collection. Gearbox tak označuje balíček druhého dílu s The Pre-sequelem, díky kterému se ve vašem obchodě může objevit rovnou polovina celé série. Chybět vám bude už jen díl první a ten poslední, Borderlands 3. Víme ale i to, co nahradí Borderlands, 4. června bude k dispozici Ark: Survival Evolved.

Možná vás též zajímá, jak jsme došli k výpočtu zveřejněném v úvodu textu. Jedná se o přepočet magazínu PCGamesN. Ten nebere v potaz ani původní cenu her, ani cenu, která byla v době vyzvednutí aktuální, ale zkrátka tu, kterou nyní v obchodě naleznete bez slev. To sice neznamená, že by titul nebyl v průběhu času ve výrazných slevách nebo zadarmo v jiných obchodech, ale jedná se zřejmě o nejjednodušší metodu, jak si určit hodnotu her. Tak došli redaktoři k sumě 2140 dolarů, což je v přepočtu přibližně 53 tisíc. Taková částka vznikla součtem 108 her. Tak či tak, i kdyby někdo z vás zvolil jinou metodu, je evidentní, že od konce roku 2018, kdy se prvně objevila zdarma Subnautica, Epic na hráčích nešetřil, i když vedle velkých her nabízel i menší, nezávislé, často bizarní tituly.

Zdroj: Reddit

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1074576
Xspy napsal 25. 5. 2020 v 15.51

Aleš Adam: Definoval jsi to sám , dotovat službu pod "provozní /výrobní náklady" nikdo nikomu nezakazuje pokud je známa délka trvání akce .
To jen Vančura se Student Agency mohl nasadit ceny díky kterým zlikvidoval konkurenci a ceny navýšil až když konkurence zkrachovala.

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 22. 5. 2020 v 15.48

zaty: Přesně! zaázat EPIC! Rakovina na F je Florbal a Fortnite :D

Nahlásit nevhodný obsah

20922308
zaty napsal 22. 5. 2020 v 15.16

Mezi hráči má pozici normální. To je blbci bez života řeší kraviny :)

Editováno: 22. 05. 2020 v 15.20

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 22. 5. 2020 v 15.06

Aleš Adam: No ja si myslim ze to neni zdarma, a proto to jde. Epic podle me zaplatil tem hernim spolecnostem za to, ze to da do svyho launcheru na nejakou dobu zadarmo. Nelegalni je neco v ramci podnikani prodavat za min nez vyrobni cenu mimo nejaky vyjimky. Ale zase, to je legislativa stat od statu, nevim jak to maj v USA a krome toho si myslim, ze to je jak jsem napsal vyse.

Editováno: 22. 05. 2020 v 15.08

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 22. 5. 2020 v 14.49

Je zajímavé, že toto není považováno za nekalou konkurenci. Představte si, že byste si u pekárny otevřeli stánek a začali tam rozdávat pečivo zdarma! Pokud vím, je toto chování považováno za nekalou konkurenci. Je možné omezený čas v rámci reklamní kampaně něco dávat zdarma, ovšem ne dlouhodobě.

Nahlásit nevhodný obsah