Modder skloubil Joy-Con a Steam Controller

22. květen 2020 13:48 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (1)

Šikovní technici jsou schopni skutečně čehokoliv. Dokázal to i uživatel YouTube Matteo Pisani, který vyřešil palčivý problém Joy-Conů, známý obvykle pod označením “drifting”. Místo poškozené analogové páčky do ovladače přimontoval 3D kapacitíní trackpad ze Steam Controlleru od Valve.

A výsledek je překvapivě elegantní. Na přiloženém videu technik ukazuje, že ovladač skutečně funguje a dotyková ploška nahrazuje páčku poměrně přesně a uživatelsky přívětivě. Při samotném hraní pochopitelně úplně nenahradí komfort původního analogu, řešení je to ale obdivuhodné.

V doprovodném blogovém příspěvku také podrobně popisuje, jak celý zákrok provedl z technického hlediska. Vedle přesného napájení součástky na původní hardware bylo potřeba vyřešit spoustu dalších problémů spojených s hardwarovými specifiky Joy-Conů.

Drifting je obvyklou potíží ovladačů Nintendo Switch. Po různě dlouhé a intenzivní době používání mohou začít Joy-Cony vysílat signály pohybu analogových páček, ačkoliv se jich uživatelé nijak nedotýkají. Při hraní tak dochází k nechtěným pohybům a nepřesnostem. Vedle různých domáckých technických řešení lze v takovém případě doporučit především přímo kontaktovat prodejce.

Zdroj: Nintendo Life

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20838584
RomanK47 napsal 23. 5. 2020 v 11.54

To už raději circlepad jako na 2DS/3DS.

Nahlásit nevhodný obsah