MW2 kvůli No Russian chybí na ruském PSN

1. duben 2020 08:04 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (1)

Dokážeme si představit, že máte v těchto dnech jiné starosti než videohry. Protože Activision udělal akci „kulový blesk“, možná vás minula jedna stěžejní zpráva – včera vyšlo na PlayStation Store remaster kampaně Call of Duty: Modern Warfare 2. Tedy až na Rusko. Jak tvrdí web Charlie Intel, ruská pobočka Sony Modern Warfare 2 na svém PSN nechce. Hádejte proč.

Když Modern Warfare 2 vyšlo, jedna specifická mise na sebe strhla prakticky všechnu pozornost. No Russian vyvolává pozornost i po letech. Ikonická mise, v níž jste přímými účastníky a strůjci atentátu na moskevském letišti, je asi nejčastěji zmiňovanou částí videoher, když dojde na téma kontroverzí. Někteří tuto realisticky zpracovanou misi vyzdvihují jako silnou ukázku hrůz, jichž jsou někteří schopní, jiní však soudí, že No Russian je za hranou a raději tuto část hry přeskakují.

Z toho samého důvodu brání SIE Russia vydání Modern Warfare 2 na tamním PS Store. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je tato otázka ožehavá především tam, diskuze na její konto se roztočila i jinde ve světě, když některé její přítomnost v remasteru opět pobouřila. Na kterou stranu se kloní každý z nás je pro tuto chvíli vedlejší, faktem ale je, že se dočkala vydání v původní hře, a tak je logické, že je součástí i remasterované verze.

Jestli bude mít aktuální kauza nějaký vývoj, není zřejmé. S původní informací přišel twitterový účet Call of Duty Russia, který v příspěvku tvrdí, že vydání na PC a Xboxu One nic nebrání. Zdá se, že stanovisko Sony je v tomto směru konečné a neměnné.

Zdroj: Charlie Intel

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877968
OnlyCORE napsal 1. 4. 2020 v 13.27

Naprosto perfektní mise, která zdůvodňuje moje hraní her - dělat to co v reálu ne.
Kde jinde máte možnost zkosit lětiště plné lidí s kulometem?

Nahlásit nevhodný obsah