Spekulace: RE8 výrazně změní tvář

31. březen 2020 12:02 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (4)

V posledních dnech se herní svět doslova hemží úniky a spekulacemi, a nevyhýbají se ani v současnosti velmi živé značce Resident Evil. Jen pár dní před vydáním remasterovaného třetího dílu tak na povrch vytanuly zajímavé spekulace týkající se očekávaného regulérního pokračování. Dle leakera Dusk Golem by mohl Resident Evil 8 vypadat výrazně jinak, než jsme u akčně hororové série zvyklí.

Dle Dusk Golema je projekt ve vývoji více než tři roky (tzn. zhruba od vydání sedmého dílu) a aktuální datum vydání je stanoveno na rok 2021. To zároveň znamená, že by mělo v blízké době přijít oficiální oznámení.

Vývoj hry lze prý srovnat s tvorbou původní trojky z roku 1999, co to ale znamená konkrétně Golem odmítá popsat. Nejzajímavější informací je ale pravděpodobně tvrzení, že se novinka výrazně odkloní od dosavadní hratelnosti Resident Evil. A to natolik, že Golem očekává jistou nevoli a rozhořčení mezi dlouholetými fanoušky. Opět netušíme, co to může v praxi znamenat. Značka Resident Evil totiž není známa pro příliš konzervativní přístup k hratelnosti a experimenty jsou pro ni celkem charakteristické.

Dusk Golem v minulosti prokázal jistou věrohodnost při uvolňování podrobností o úspěšném remasteru Resident Evil 2. Uživatelé sociálních sítí a fanoušci série se aktivně přou, zda šlo skutečně o interní informace, nebo má Golem pouze dobrý odhad, tak jako tak je ale, jako vždy, nutné brát informace s velkou rezervou.

Jak byste si osmý díl Resident Evil představovali vy?

Zdroj: VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 1. 4. 2020 v 00.04

Superman25: První díly jsou jenom o kousek míň stupidní, než ty novější. Ve dvojce zabíjíš obří pavouky, vědce, který z člověka z vyhoněnou rukou vymutuje na obřího psa, a pak na nějakou beztvarou hmotu, a skoro nesmrtelného mutanta v pláštěnce.

O jedničce použiju mojí oblibenou hlášku: "Jill, the master of lockpicking, Chris, the master of not dying as fast as Jill" :D

Jinak tím nadpřirozenem jsem myslel i samotný základní T-Virus.

Tahle šílenost a přepálenost je v téhle sérii od počátku a to se mi na ní líbí, i proto mám rád šestku, kde do toho šli na plné koule.

Editováno: 1. 04. 2020 v 00.08

Nahlásit nevhodný obsah

8530612
Superman25 napsal 31. 3. 2020 v 23.53

Mitsurugi: :D:D:D souhlas od 4 dílu to byl už fatal i když už Code Veronica byl mix nadprirozena .....za mě osobě by bylo fajn kdyby se trochu umírnili a vrátili spíš k vážnosti prvního dílu ( jestli se to tak dá nazvat)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 31. 3. 2020 v 17.03

Dr.One: Akčnost by ale nebyla žádný odklon od dosavadní hratelnosti, byl by to spíš návrat.

Přece jen mluvíme o sérii, kde se mlátí do půltunových šutráků pěstí, jeden z hlavních záporáků je zakrslík, který se obléká jak v 18. století, Leon se dokáže ve volném pádu zachytit hozením miniaturního háčku, a kde člověk vymutuje do obřího psa, který vymutuje do T-Rexe, který vymutuje do obří mouchy, která se zabíjí vrážením hromosvodů do oka.

To jen kdyby si někdo myslel, že Resident Evil je vážná série s kvalitním příběhem. V tuhle chvíli by jediný opravdu radikální odklon bylo, kdyby z toho udělali super vážný a realistický horor bez nadpřirozených prvků.

Editováno: 31. 03. 2020 v 17.03

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 31. 3. 2020 v 16.38

Začínám mít obavy, už v remasteru trojky se víc šlape na akčnost. No, uvidíme.

Nahlásit nevhodný obsah