Walker o případném ne-VR modu do HL:A

25. březen 2020 13:47 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (3)

I když je Half-Life: Alyx venku jen pár dní, a David Plecháček se tímto VR světem statečně prokousává, aby vám přinesl recenzi, už teď se vývojáři baví o modech, které do hry mohou přijít. Přesněji o jednom, který by ze hry odstranil to nejdůležitější – prostředí virtuální reality.

Web Polygon se na otázku ohledně modu odstraňující VR zeptal herního designera a programátora Robina Walkera. Ten ve Valve pracuje již dlouhou dobu a spolupracoval téměř na všech titul od tohoto studia, tedy včetně Half-Life: Alyx. Na otázku ohledně již zmíněného modu má jasnou odpověď.

„Vím, že se to stane. V týmu je několik lidí, kteří se toho bojí. Já se toho nebojím. Důvod je jednoduchý, ta hra nebude taková zábava jako standardní vydání. Ten mod jasně ukáže to, proč jsme to dělali ve VR. Bude to cesta, jak vidět všechny ty věci, které jsme přesunuli do VR.“

„Výsledkem zcela jistě bude to, že až si lidé zahrají tuto ořezanou verzi a ztratí všechny ty věci, co jsme tam přidali, tak konečně porozumí tomu, proč jsme se k tomu rozhodli. Část mě touží po těch lidech, kteří to zažijí a řeknou „Jo, mám to, teď vidím, o co všechno jsme přišli při transformaci do normálního prostředí, a vím, proč to udělali." Pokud lidi budou hrát modovanou verzi na normálním monitoru, a řeknou, že je to stejně dobré, tak mě to hodně naučí. Uvědomím si, že jsem se mýlil, a neudělali jsme toho tolik, jak jsme si mysleli.“

Zdroj: Polygon, PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878639
Jsoucno napsal 26. 3. 2020 v 13.05

A podle vyjadreni Valve, "NE" je to jasne. Boze, to jsou kokoti.

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 26. 3. 2020 v 13.04

Amos: ja sakra doufam, ze to vyjde na PSku, to by bylo super ! Presne tyhle veci by se mely dostavat na vsechny VR platformy, pokud to chteji do budoucna pouzivat. Jestli to zustane jenom na steamu, well, tak se ochudi minimalne o polovinu trhu, co uz VR ma a jsou na psku.

Nahlásit nevhodný obsah

20883442
Amos napsal 26. 3. 2020 v 11.44

"Všechny ty věci" samozřejmě vidět nebudou, protože kdo má VR, ten to hrát na monitoru nebude a kdo VR nemá, nemá s čím srovnávat.
Hra má brutální imerzi, lepší hru jsem zatím ve VR nehrál. Odhadem tam dělá tak 70% hry. Pokud si to člověk zahraje na monitoru, tak těch 70% hodí z okna. S většinou objektů lze manipulovat, i s odpadky na zemi. V kombinaci s těmi antigrav rukavicemi je to neuvěřitelný. S tím si nikdo s myší a klávesnicí hrát nebude a i kdyby, tak si to tak neužije. Nemyslím hraní s odpadky, je tam třeba i funkční klavír. S myší a klávesnicí tam prolítneš, dvakrát do toho bacíš a hotovo. A headcrabové skáčou po tvým xichtě a ne na monitor.

Nahlásit nevhodný obsah