Majitelé THQ Nordic kupují Saber Int.

19. únor 2020 11:47 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (4)

Holding Embracer Group, mateřská společnost stále se rozpínajícího vydavatelského domu THQ Nordic, přidává do svých aktiv další velké jméno. Uzavřením smlouvy se mu zavázalo studio Saber Interactive, zodpovědné za handheldový port hry Zaklínač 3 na Nintendo Switch. Ze smlouvy pro Saber může vyplynout zisk až 525 milionů dolarů (více než 12,1 miliard českých korun).

Konkrétně předem poputuje na stranu původních majitelů, spoluzakladatelů Matthewa Karcha a Anreyho Ionese 150 milionů dolarů (téměř 3,5 miliardy českých korun) a dalších 375 milionů dolarů je otázkou splnění předem daných cílů. Oba podnikatelé se navíc stanou druhými největšími držiteli podílu v Embracer Group.

„Saber jsme měli v hledáčku velmi dlouho, z důvodu jejich působivé historie konzistentní, vysoce kvalitní tvorby. Jejich ambiciózní kroky k vlastnoručně vydávaným projektům byly v uplynulých letech obzvláště ohromující, konkrétně s World War Z, které prodalo více než 3 miliony kopií. I když Saber zůstane samočinnou společností v rámci Embracer Group, těšíme se na spolupráci ve snaze zlepšit jejich schopnost vytvářet a prodávat špičkové tituly,“ vyjádřil se k akvizici v tiskové zprávě majitel a CEO Embracer Group Lars Wingefors.

Dle informací populárního herního analytika Daniela Ahmada je to 18. společnost zabývající se hrami, kterou do svého portfolia během posledních čtyřech let švédský holding zařadil. Může tak směle konkurovat podobně agresivně nakupujícímu čínskému korporátu Tencent.

Zdroj: Nintendo Life

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 20. 2. 2020 v 14.43

P.S. na jejich stránkách jsou ke stažení několikasetstránkové soubory *.pdf, kde rozebírají každej kvartál z hlediska financí, což jsem nikdy u žádné firmy tipu EA/UBISOFT/BLIZZARD neviděl. Pokud je to pračka, tak je to luxusní pračka.

Bude tam skrytej investor, co si chce rozšířit území a neviděl bych to jinak než na tu Čínu. Nebo má THQ zcela jinej účel než je prodej her, zřejmě sběr informací pro ARSENAL GEAR, nebo nevim.

Editováno: 20. 02. 2020 v 14.46

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 20. 2. 2020 v 14.36

Ocelotr NN: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_TH…

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 2. 2020 v 14.19

Vydává THQ NORDIC vůbec něco ? Přijde mi, že neustále nakupují studia, mají ohlášeno pár projektů, ale nějak se mi nezdá, že by output = input. Řekl bych, že tenhle trend jedou tak pátým rokem, kdy znovuvstali z popela a od té doby vlastní pravděpodobně tiskárnu cenin, jelikož hází miliony na všechny strany, ale hry nikde. Respektive to, co maj na STEAMu http://store.steampowered.com/sale/thqn… vypadá na pěkné portfolio her jak pro mobilní telefony, ale že bych v tom viděl 3 miliardy korun, co teď dali za firmu specializující se na konverze na SWITCH.....

Nevim, co si o tom myslet.

2018-2020 THQ/EMBRACER
Embracer Group acquires Tarsier Studios
THQ Nordic becomes Embracer Group
THQ Nordic AB (publ) acquires Milestone s.r.l.
THQ Nordic AB (publ) acquires Goodbye Kansas Game Invest
THQ Nordic AB (publ) acquires Gunfire Games
THQ Nordic AB (publ) acquires Piranha Bytes
THQ Nordic AB (publ) acquires Warhorse Studios
THQ Nordic AB (publ) acquires 18POINT2
THQ Nordic AB (publ) acquires Coffee Stain
THQ Nordic AB (publ) acquires Bugbear Entertainment
THQ Nordic AB (publ) acquires Koch Media

THQ vlastní 26 interních studií / 150 frančíz (Sainta Row, Dead Island, Metro, MX vs ATV, Kingdoms of Amalur, TimeSplitters, Satisfactory)

krom toho ale zaměstnává 3000 externích zaměstnanců (kontraktorů) ze 40ti zemí. Ale 90% těch frančíz je defacto mrtvejch, něco vydělali na remasterech, ale jsou to směšné částky (jejich report, kde veškeré peníze vidělali na třech remasterech zmizel ze stránek).

Buď skutečně vydělávají na prodeji / koupi umírajících, studií, jejich frančíz a zaměstnanců, nebo je to jedna velká parádní pračka na peníze.

Editováno: 20. 02. 2020 v 14.37

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 19. 2. 2020 v 15.09

To bude pláče až to všechno krachne.

Nahlásit nevhodný obsah