GTA4 se na Steam vrátí příští měsíc

19. únor 2020 11:24 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Věříme tomu, že drtivá většina z vás, našich čtenářů, poslední GTA vlastní, a pokud ne, nejeví o sérii zájem. Úspěch pátého dílu ale předčil dosud všechno, s čím Rockstar přišel, a jelikož od vydání posledního dílu jej mají všichni projitý křížem krážem, obrací svou pozornost ke starším dílům. Pokud jste ale chtěli hrát GTA 4 na počítači, mohli jste narazit – chybí totiž na Steamu. Jeho odstranění ale bylo jen dočasné.

Rockstar oznámil, že se předposlední velké Grand Theft Auto na Steam vrací. Nepotvrdily se tak spekulace, podle kterých chtěl Rockstar prodávat své hry exkluzivně ve svém obchodě skrze Rockstar Launcher, namísto toho nachystal svým hráčům čtvrté GTA v kompletní edici.

Co bude obsahem Grand Theft Auto 4: Complete Edition? A co naopak jejím obsahem nebude? Ta první odpověď je výrazně jednodušší. V kompletní edici bude Rockstar nabízet jak základní hru, tak Episodes from Liberty City. Dosavadní uložené pozice, pokud nějaké máte, budou s novou verzí kompatibilní. Obsahem hry ale nebude Games for Windows Live, kvůli čemuž hra přijde o multiplayerové aspekty hry, ať už jde o leaderboardy nebo jiné prvky. S ohledem na vypršení některých licencí spojených s hudbou navíc nebudou dostupná rádia RamJam FM, Self-Actualization FM a Vice City FM.

Pokud jste již GTA 4 a Episodes from Liberty City vlastnili, dostanete Complete Edition zdarma formou upgradu. Řešení bude mít Rockstar i pro majitele fyzických edic. A teď to nejdůležitější – kdy novinka vyjde? Vyjde ve stejnou chvíli jak na Steamu, tak na Rockstar Launcheru, 19. března.

Zdroj: DSO Gaming

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 19. 2. 2020 v 13.14

OnlyCORE: Tak dotace pro malá indie studia čerpají :D

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 19. 2. 2020 v 12.59

Protože Rockstar je malé indie studio a nemají peníze ani lidi implementovat do hry MP přes Steamworks nebo jejich launcher.

Nahlásit nevhodný obsah