Paradoxu se daří, počty hráčů jsou rekordní

18. únor 2020 14:23 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Paradox vydal svou finanční zprávu, a vypadá to, že se studiu velmi daří. Vývojáři zaznamenali rekordní počet hráčů, dohromady se zaregistrovalo 12 milionů účtů, a měsíčně hrají 4 miliony unikátních hráčů, což je o 30% více, než tomu bylo v minulém roce.

Nejvíce se nakupovaly starší tituly, jako Cities: Skylines, Europa Universalis IV, Hearts of Iron IV nebo Stellaris. Dohromady si tak studio za minulý rok přišlo na zisk 132 milionu dolarů, čistý zisk pak povyskočil na 38,3 milionu dolarů.  Oblíbenost je vidět i na akci Paradox Convention, kam zavítalo 2 tisíce návštěvníků a 200 tisíc diváků na livestreamech.

V reportu pak ředitel Paradoxu Ebba Ljunderg říká, že se studio bude nadále pokoušet prodávat své tituly experimentálně i mimo Steam, což byla a stále je hlavní platforma pro tituly od tohoto studia. V minulosti jsme se tak dočkali několika titulů v Xbox Game Pass či vydání early accessu Surviving the Aftermath na Epic Games Store. „Experiment“ se tak může dotknout i Crusader Kings 3 či Vampire: the Masquerade- Bloodlines 2.

Zdroj: GamesIndustry, PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922326
qwe5 napsal 19. 2. 2020 v 11.21

Tak když dali krátce po sobě konečně EU4 a CK2 se všemi datadisky na Humble Bundle, tak to by v tom byl čert, aby to konečně lidi nekoupili. Doufám, že to samé bude se Stellaris a Cities Skylne. Jak jsem pochopil, tak nemá smysl kupovat dokud neoznámí finální datadisk a nedají to do komplet edice za rozumnější cenu než stovky USD.

Editováno: 19. 02. 2020 v 21.51

Nahlásit nevhodný obsah