Amazon připomíná své MMO New World

18. únor 2020 16:48 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Microsoft nedávno označil za svojí konkurenci Amazon a Google, nikoliv své tradiční herní rivaly Sony a Nintendo. Jistě tím však nemyslel, že by oba technologičtí giganti byli konkurencí ve tvorbě videoher. Amazon se ale o průlom dlouhodobě snaží, vždyť jeho New World je ve vývoji již několik let. Jeho vývojáři se po čase opět připomínají novým videem.

New World, jedna z prvních her Amazon Game Studios postavená na základech enginu Lumberyard (pocházející z CryEnginu), má představovat masivní MMO hru. Jako taková ale potřebuje bohatý a komplexní svět, který k sobě hráče dlouhodobě přiková. Právě něj se nového video týká. Aeternum, jak se svět nazývá, obývají tři frakce, se kterými se budete potýkat nejčastěji: Lost, Angry Earth a Ancients.

Hned v úvodu hry opustíte bezpečí své lodi, nebo spíše vraku, který z ní zbyl, a budete se muset vydat na průzkum celého světa. „Ačkoliv jste zpočátku sami, velmi rychle narazíte na ostatní a pochopíte, jak to na Aeternu funguje – že buď se spojíte dohromady, nebo sami zemřete,“ říká Dan Henuber, jeden z designérů.

I když zemřete... ne tak docela.

Ostrov, na kterém přistanete, totiž nemůže opustit žádná duše, a tak reálně zemřít nelze. Za nesmrtelností hledejte magii Azoth, které budete muset v průběhu přijít na kloub. Každá skupina ze třech výše popsaných z Azothu čerpá energii po svém, Ztracení jsou například díky němu uzavření někde na půli cesty mezi životem a smrtí. Angry Earth je v podstatě naštvaná matka příroda, která se brání před lidmi. Poslední frakci potkáte především prostřednictvím jejich odkazů, Ancients totiž už Aeternum zřejmě neobývají.

Vývojáři svět odhalují jen velice pozvolně, a tak se o moc více informací z videa nedozvíte. Je ale na čase, aby Amazon začal přitahovat šrouby, protože by New World mělo vyjít už letos v květnu. Jestli nakonec termín studio stihne, uvidíme v následujících týdnech a měsících. 

Zdroj: PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922607
butka1998 napsal 21. 2. 2020 v 17.45

Graficky v dnešní době to vypadá průměrně. Vše co ve videu zmiňují jako věci, které by měli přitáhnout hráče jsou věci co má snad každé MMO RPG co znám (to ani nepřeháním).... Tak čím je tahle hra tak speciální vysvětlí mi to někdo? Tohle je vysloveně trapný....

Nahlásit nevhodný obsah

20875703
Gameover napsal 19. 2. 2020 v 17.52

Víc genericky to už vypadat nemůže. Doufám, že pro LOTRO sestavili talentovanější tým.

Editováno: 19. 02. 2020 v 17.54

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 19. 2. 2020 v 09.26

"Microsoft nedávno označil za svojí konkurenci Amazon a Google, nikoliv své tradiční herní rivaly Sony a Nintendo. Jistě tím však nemyslel, že by oba technologičtí giganti byli konkurencí ve tvorbě videoher."

Je to tak, přímo řekl že je to v oblasti technologie a Sony a Nintendo s Microsoftem v tomto spolu spíše spolupracují (hraní z cloudu, streamování), kdežto Amazon a Google se budou snažit jim konkurovat protlačením svých služeb.

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 18. 2. 2020 v 20.48

Ze začátku to vypadalo jako docela realistické survival MMO. Ted jako koukám, přidali barvičky a celé se to tak nějak řadí mezi tu šeď mmo her. Škoda

Editováno: 18. 02. 2020 v 20.48

Nahlásit nevhodný obsah