PC verze Dreams nyní není ve vývoji

17. únor 2020 10:13 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Jestliže slavíte svátek svatého Valentýna, možná jste byli obdarováni (nebo jste sami svůj protějšek potěšili) kopií Dreams. Než v něm vytvoříte první projekty, nedej bože snad i hry, bude to zřejmě ještě nějakou chvíli trvat. Možná i díky ovládání na gamepadu. To je sice zvládnuté zřejmě tak dobře, jak jen je to možné, věříme ale, že s klávesnicí a myší by byli někteří jistější. Ostatně právě na počítačích se zřejmě nachází ti nejšikovnější autoři, a o této základně jsou si vědomí i v Media Molecule.

Možná právě proto se v lednu spekulovalo nad tím, že Dreams zamíří na počítače. Celou kauzu rozpoutalo studio Guerrilla Games, které má údajně pracovat na PC verzi Horizon: Zero Dawn, herní svět však samozřejmě napadlo, kolik takových původně PlayStation exkluzivních projektů může své obzory rozšířit i na jiných platformách. Dreams se v tomto ohledu jednak nabízí a jednak k němu odkazoval i Tim Phillips z britského Eurogameru. Stopa ale od té doby vychládá, a definitivně vychladla ve chvíli, kdy se ke spekulacím vyjádřili i lidé z MM.

Kreativní ředitel vývoje Dream Mark Healey totiž řekl, že žádná PC verze Dreams ve vývoji není: „Myslím si, že by byla úžasná. Samozřejmě, že Sony má tuto věc nějaký názor, a já nevím, co se stane v budoucnosti. Rád bych tuto verzi viděl, ale není to něco, na čem bychom právě teď pracovali.“ Healey nicméně nezmiňuje jen rozhodnutí Sony na konto této specifické hry, ale podle něj samozřejmě bude záležet i na tom, kam se bude celý trh ubírat.

Už teď si člověk ve vedení Media Molecule myslí, že je patrné, jak se Sony otevírá navenek. Společnost dlouhodobě bránila například cross-platformnímu multiplayeru, ale dnes už je situace jiná. A s hrami je to podobné: „Myslím, že se Sony stává otevřenější k vydávání na počítačích v obecném smyslu, nemám pravdu? Není to právě teď něco, co se děje?“ ptá se řečnicky v rozhovoru pro VGC.

Tamtéž padlo také to, že Dreams se z logických důvodů podívá i na PlayStation 5. Vzhledem k vydání ke konci generace a dlouhodobému potenciálu hry je toto rozhodnutí více než logické. V určitém smyslu ale může hrát roli popularita hry. „Pro tuto chvíli se každopádně soustředíme na PlayStation 4, a skrytě doufám, že s Dreams pomůžeme prodloužit životnost konzole. Víte, Dreams jsou platforma, takže v ideálním případě se později přesuneme kamkoliv, kde to pro nás bude relevantní,“ řekl.

Zdroj: Video Games Chronicle

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 17. 2. 2020 v 18.06

spoock: Myslím si, že Sony u některých svých her udělá updaty pro PS5. Lepší frame-rate, rozlišení, sem tam vylepšená textura... Samozřejmě je tu i možnost, že udělá "remastery" a bude je zase prodávat za plnou cenu. Ale asi by to udělalo víc škody než užitku pro značku.

Myslím, že žádný šéf studia, který si chce udržet dobré vztahy s vydavatelem, nebude _v_den_vydání_ médiím tvrdit, že se už dělá na portu na jinou platformu.

Editováno: 17. 02. 2020 v 18.07

Nahlásit nevhodný obsah

14538225
DJBlack napsal 17. 2. 2020 v 16.25

spoock:
Na totéž jsem se tvůrců ptal před 7 měsíci, ale odpověď jsem nedostal
http://youtu.be/vGXNSsLw6pI

Editováno: 17. 02. 2020 v 16.26

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 17. 2. 2020 v 12.03

tak jestli bude zpětná kompatibilita PS4 her na PS5, tak je to vesměs jedno, jen by mě zajímalo, jestli tvůrci her budou muset dělat PS5 porty znova nebo budou vycházet patche pro PS4 hry, které odemknou možnosti nové platformy

Nahlásit nevhodný obsah