Prince of Persia se vrací jako escape room

13. únor 2020 10:00 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Pamatujete si ještě herní sérii Prince of Persia? Ano, asi je to blbá otázka, je to ale už spousta let, co Ubisoft naposledy vydal nějakou hru s tímto jménem, a pomalu se zdálo, že na tuto sérii společnost zapomněla. Jak ale ukazuje nové oznámení, Prince of Persia, alespoň v hlavách vedení, stále žije.

Bohužel se ale nejedná o titul, který byste si zahráli v pohodlí domova. Vlastně se nejedná o titul, kde bychom prince vůbec potkali. Prince of Persia: The Dagger of Time je totiž VR escape room hra. Ubisoft už podobné koncepty vydal dva, a to inspirované světem Assassin’s Creed. Escape room titul si můžete zahrát na určitých místech, která jsou na hraní těchto her připravena. Často se jedná o větší místnosti, kde vás přivítají herně oblečení lidé, a uvedou vás do příběhu. Vy si pak nasadíte VR headset a jdete řešit hádanky, které vás přivedou k cíli.

Co se Prince of Persia: The Dagger of Time týče, hráči, kteří mohou být 2-4, budou muset najít Komoru přesýpacích hodin v tajemné Časové pevnosti. Ve hře využijeme práci s časem či lezení po stěnách. Vývoj mělo na starosti studio Ubisoft Dusseldorf, které stvořilo i již zmíněné dva VR escape room tituly o AC. PoP: TDoT dorazí na jaře, a zahrát si jej budeme moct na spoustě míst po celém světě, včetně dvou míst v České republice.

Zdroj: Ubisoft

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20913293
polw napsal 13. 2. 2020 v 16.52

Ano,je to blbá otázka :-) Byla to jedna z mých prvních a nezapomenutelných her na PC. Zajímalo by mě, kolik dnešních "hráčů" by ji ještě dokázalo dokončit. Limit 60 minut, nutnost řešit spoustu hádanek, skoků apod. Obtížnost občas neskutečná. A dvojka ještě úžasnější a těžší. Ale jsem už jen herní dinosaurus z doby, kdy byla důležitější hratelnost a ne grafika. Ale diskuze je asi o jiné verzi, takže sorry za off. Jen trochu nostalgie :-)

Nahlásit nevhodný obsah