E3 skutečně mění charakter show

13. únor 2020 12:16 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (1)

Největší herní událost roku, veletrh Electronic Entertainment Expo v Los Angeles, se pomalu blíží. A prochází existenční krizí. Produkční společnost ESA neobvykle dlouho otálela se zveřejněním detailů o průběhu akce, dočkali jsme se až nyní. Naštěstí se nepotvrdily spekulace o absenci Nintenda (už dříve svou absenci potvrdila společnost Sony), změní se ale charakter samotných show. 

Konkrétně ESA mluví o větším zaměření na jednotlivé osobnosti. Tím pádem by měly dostat více prostoru celebrity, videoherní tvůrci, ať už přímo vývojáři nebo tvůrci multimediálního obsahu a podobně. To vše v rámci živých, streamovaných přímo ze showflooru. S tím souvisí i letošní odchod novináře Geoffa Keighleyho, který nedávno oznámil, že vzhledem k charakteru akce nechce letos být s E3 příliš spojovaný. Zmíněné zaměření totiž loni nabízela právě jeho akce Coliseum.

ESA se v loňském roce potýkala s rozvázáním spolupráce se Sony a velkou aférou pramenící z úniku velkého množství osobních informací zúčastněných novinářů. Už delší dobu se spekulovalo o nutných změnách ve filozofii akce, postupem let totiž ztrácí exkluzivitu a punc, zatímco dříve závislí hosté zakládají své vlastní, menší akce (Nintendo Direct, Xbox X0).

Zdroj: Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878640
madPav3L napsal 13. 2. 2020 v 16.33

Takže z jedněch sraček ještě do větších...

Nahlásit nevhodný obsah