Star Wars Jedi: Fallen Order si vede dobře

31. leden 2020 11:45 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Z posledního meetingu vedení společnosti Electronic Arts před akcionáři víte již vše podstatné. Zbývá ještě zhodnocení posledních měsíců, nebo alespoň některých her, které v tuto dobu vyšly. Nejpřesnější údaje máme o Star Wars Jedi: Fallen Order, k poslednímu dílu série Need for Speed se nicméně vedení nevyjádřilo.

Začněme tedy tím, co víme. EA počítalo s tím, že si Star Wars Jedi: Fallen Order najde šest až osm milionů fanoušků, kteří do hry investují. Realita je podle finančního ředitele společnosti Blakea Jorgensena ještě pozitivnější, neboť hra už v těchto dnech přesáhla horní hranici původních odhadů. Do konce fiskálního roku tak vedení zvýšilo svou predikci na deset milionů kusů. „To je na single-playerovou akční hru skvělý výsledek,“ řekl Jorgensen.

Ke slovu se dostal i Andrew Wilson, výkonný ředitel Electronic Arts, který odpovídal na otázku tázající se po novém obsahu, případně pokračování: „Jakýkoliv model live service podpory nebo dodatečného obsahu by byl oproti tomu z Ultimate Teamů a Apexu Legends odlišný,“ odpověděl poněkud vyhýbavě a konkrétnější nebyl ani vzápětí, kdy dodal, že tým, který SWJ: Fallen Order vyvíjí, patří mezi nejkreativnější týmy nejen v rámci EA, ale i mezi týmy ve světě, takže už teď přemýšlí, na jakou cestu vezme hráče mající rádi tento styl her příště.

Co ale Wilson řekl doslova, je to, že si EA díky Fallen Order uvědomilo, že fanoušci chtějí i jiné hry, než které společnost nabízela v posledních letech: „Sociální interakce, kompetice a multiplayer jsou stále důležitou součástí her pro velkou část fanoušků (Fallen Orderu), ale v posledním čtvrtletí jsme viděli i to, že je pro ně neméně důležitá i inspirace a možnost uniknout z reality v podobě dobrodružství rytíře Jedi.“

Jak už jsme řekli, k sérii Need for Speed se EA nijak nevyjádřilo. Namísto toho vedení společnosti pochválilo sérii The Sims, jejíž čtvrtý díl si dodnes vyzkoušelo přes 20 milionů unikátních hráčů. Kromě dominantní platformy v podobě PC roste i počet hráčů na konzolích. A poroste nadále, neboť je základní hra v PlayStation Plus na příští měsíc. Kromě hry samotné ale EA těží z rozšiřujících balíčků. Ten poslední nese název Discover University a vyšel na podzim loňského roku.

Zdroj: VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 3. 2. 2020 v 11.20

"Co ale Wilson řekl doslova, je to, že si EA díky Fallen Order uvědomilo, že fanoušci chtějí i jiné hry, než které společnost nabízela v posledních letech"

Ty vole, ten člověk je fakt génius. Kdo by to byl řekl, že existují hráči, kteří chtějí singlovou SW hru, ne jen online střílečky. Už chápu, proč je CEO, takhle inteligentního vizionáře člověk jen tak nenajde.

Nahlásit nevhodný obsah

20878723
veselykralicek napsal 3. 2. 2020 v 11.12

Až na to slovo "kompetice" dobrá zpráva.:-) Díky.

Asi bych měl taky popřemýšlet o koupi, i když se vývoj češtiny nějak protahuje..

Nahlásit nevhodný obsah