Overwatch se mění, změny budou častější

31. leden 2020 14:33 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Ještě pět měsíců a Overwatch bude na trhu už čtyři roky. Možná se o něm už tolik nemluví, ale stále se jedná o nadmíru populární hru, která se neustále vyvíjí. Vždyť zanedlouho (v březnu) vstoupí do své jednadvacáté sezony. Ta přinese nejen vyresetování žebříčků, ale také další, mnohem zásadnější novinky.

Všechny změny představil tradiční vývojářský update na YouTube, který zaštiťuje Jeff Kaplan, viceprezident Blizzardu a také člověk, který se pod Overwatch zřejmě nejvíce podepsal. V jedenáctiminutovém videu se zmiňovalo hned několik novinek, mezi ty nejzásadnější ale patří nová pravidla pro kompetitivní hraní a tzv. Experimental Card.

Začněme změnami v ranked režimu. Blizzard do něj zavádí nový systém Hero Pools. Od nové sezony se díky Hero Pool nějaká postava pro všechny na určitou dobu znehratelní. Možná jich bude i více. Cílem vývojářů je podle Kaplana to, aby se hra neustále měnila a nutila hráče k využívání všech postav a nacházení nových taktik, které Overwatch nabízí. Zablokovaní hrdinové se budou točit v týdenních cyklech, přičemž tento mechanismus nebude náhodný, ale hrdinové budou vybírání vyloženě autory hry. Novinka se netýká ani režimu Arcade ani rychlých nehodnocených zápasů, nicméně se může dříve či později objevit v Overwatch League, která v následujících dnech vstoupí do další sezony.

Možná ještě větší novinkou je nový režim v podobě Experimental Card. Jestliže bychom měli novinku k něčemu připodobnit, byly by to PTR servery. Hráči na počítačích už teď mají možnost některé změny testovat před tím, než se do hry dostanou, díky Experimental Card tuto šanci dostanou i hráči na konzolích. Má to samozřejmě háček. Blizzard úpravy výrazně zintenzivní. V této experimentální sekci tak bude testovat změny, které se do samotné hry dostat nemusí, ale také mohou. Celé meta hry se tak možná právě zde bude otřásat v základech, aby Overwatch působil svěže i po letech. Za hraní v tomto režimu budou hráčům náležet samozřejmě jak zkušenosti, tak loot boxy.

Zdroj: Polygon

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 3. 2. 2020 v 08.24

Jsoucno: Zcela žřejmě..

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 31. 1. 2020 v 16.34

Overwatch is dead ?

Nahlásit nevhodný obsah