Remaster Pataponu 2 vyjde již za dva dny

28. leden 2020 08:33 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Sony z čistajasna oznámilo remaster druhého Pataponu. Původní Patapon vyšel v roce 2007 na PSP, před dvěma a půl lety, v srpnu 2017, však zamířil v remasterované podobě i na PlayStation 4. Identický je i příběh druhého dílu. I ten vyšel nejprve na handhaldu od Sony, a i ten po letech vyjde na dosluhující generaci.

Patapon je rytmicko-strategická hra. V ní se postavíte do pomyslného čela krvežíznivého národa pataponů, který ale nemůžete ovládat přímo, ale jen prostřednictvím hudebního nástroje. Celá hratelnost se skrývá už v názvu, neboť pata je japonským výrazem pro „pochod“, zatímco „pon“ je označení po rytmické bubnování. Jak budete bubnovat, tak budou pataponi bojovat.

Remaster druhého dílu přišel sám a z nenadání. To oznámení remasteru prvního dílu proběhlo v úplně jiném duchu – tenkrát jej Sony přibalilo ke hrám Locoroco a PaRappa the Rapper. Nic takového se teď nekoná. Hra ale namísto toho vyjde jen za několik málo dní, dostupná bude už 30. ledna. Posledním dílem v sérii byl třetí díl, jestli v budoucnu dojde i na něj, nevíme.

Zdroj: PlayStation

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20836016
Khalashnikovf napsal 29. 1. 2020 v 08.41

Xspy: Nah, nezapomeň, že to vyšlo PSP Only, takže ovládání a hlavně to rozlišení, kvalita zvuku... Takže remaster je ok pojmenování.

Nahlásit nevhodný obsah

1074576
Xspy napsal 28. 1. 2020 v 15.06

Jak vypadá remaster s tak jednoduchou a ikonickou grafikou ??? Není to spíš reedice ?

Nahlásit nevhodný obsah