Plague Inc. je díky koronaviru na vrcholu

27. leden 2020 10:22 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Víte, která hra je v tuto chvíli nejprodávanější v čínských mobilních obchodech? Je jí Plague Inc. Vlna nového typu koronaviru 2019-nCoV, který se objevil v čínském Wu-chanu a v současnosti děsí celý svět, evidentně spustila zájem o aplikaci, jejíž hlavní náplní je právě simulovat šíření nemocí. Na situaci museli zareagovat i samotní autoři.

Plague Inc. vyšlo před osmi lety na osobních počítačích, pro svou jednoduchost se ale ukázalo být vhodnou hrou i na mobilní zařízení. Teď však zažívá renesanci, za kterou by za jiných okolností byli autoři samozřejmě rádi, za současných okolností ale působí rozporuplně. Všichni, většina nových hráčů pochází právě z Číny, totiž chtějí vědět, jakým způsobem se bude nákaza šířit.

Zvýšený zájem dokazují i čísla ze Steam Charts, podle nichž nebyla hra nikdy tak populární. Absolutní peak co se týče souběžně hrajících hráčů pochází ze včerejšího dne (17 889), přičemž dosavadní maximum bylo čtyřikrát menší. Od prosince si hra polepšila prakticky desetinásobně. Přesná čísla z iOS a Androidu neznáme, ale právě tam by měla být hra ještě násobně populárnější.

Studio Ndemic Creations tak muselo vydat oficiální prohlášení, aby neznalí hráči nepodlehli iluzi, že právě jim zobrazeným způsobem se bude nákaza rozvíjet dál. „Chtěli jsme, aby naše hra byla co nejvíce realistická a informativní... I tak ale prosím mějte na paměti, že Plague Inc. je hra, ne věděcký model, a že současné šíření koronaviru probíhá v reálných podmínkách a ovlivňuje velký počet lidí. Doporučujeme všem hráčům, aby se informace zjišťovali vždy od místních nebo světových zdravotnických organizací,“ píše se v oficiální zprávě, která je dostupná na stránkách vývojářů, případně na Twitteru.

Samotní autoři ve zprávě dokládají, že kdekoliv se na světě objeví nějaká nová nákaza, objeví se i zvýšený zájem o hru. Naposledy jsme psali o podobné zprávě v souvislosti s ebolou. Současná krize ale evidentně nemá obdoby, a je možné, že počet hráčů ještě poroste. Zatím vcelku pochopitelně nejvíce reaguje Čína a čínští hráči, nový koronavirus se ale začíná objevovat v čím dál větším počtu zemí. Nejnovější nakažené hlásí například Kanada nebo nám mnohem bližší Rakousko. 

Zdroj: GamesRadar

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 27. 1. 2020 v 17.45

Gh61: Malekith: Nejlepší moment na Novinkách, který jsem kdy viděl, bylo u článku, kde nějaký slovenský policista zastřelil dva Romy. První tři stránky komentářů byly bez výjimky zabanované :D

Takže jenom samé "tento komentář byl smazán za porušování pravidel".

Nahlásit nevhodný obsah

20909928
Gh61 napsal 27. 1. 2020 v 16.52

Malekith: Koukal jsem, ale čekal jsem něco mnohem horšího. Takže na poměry Novinek ještě slabota.
Možná, že zítra tam přibudou už nějaké "pořádné" komentáře xD

Editováno: 27. 01. 2020 v 16.52

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 27. 1. 2020 v 14.54

Doporučuju komentáře na Novinkách u článku na tuhle věc:D

Nahlásit nevhodný obsah