Tencent chce plně skoupit Funcom

22. leden 2020 10:45 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Čínský internetový korporát Tencent plánuje získat plnou kontrolu nad norskou společností Funcom. Hodnotu severských vývojářů online akcí vyčíslil na zhruba 148 milionů dolarů (v přepočtu téměř 3,4 miliardy českých korun). V současnosti už je Tencent majitelem největšího podílu akcií ve firmě.

Loni v září nakoupil 29 % akcií Funcomu. A studiu zřejmě tyto investice prospěly, i současné plány přijímá s radostí. „Máme zatím s Tencentem, jako největším držitelem podílu, skvělý vztah a jsme nadšení z této příležitosti. Tencent nabídne Funcomu prostředky a zkušenosti z jeho bohaté knihovny znalostí, které sbírá jako jedna největších firem v oblasti her,“ okomentoval současné plány CEO Funcomu Rui Casais.

Ostatní držitelé podílů ve společnosti sice mohou proti akvizici otevřeně vystoupit, Funcom jim ale doporučuje, aby na nabídku přistoupili. Web Gamesindustry.biz upozorňuje na to, že jde o velmi výhodnou nabídku. Nabízené hodnoty dosahovaly akcie firmy naposledy v roce 2014, od té doby se Funcom potýkal s finančními problémy a propady. K celému obchodu by mělo dojít někdy v průběhu února.

Funcom v současnosti provozuje svůj masivně multiplayerový projekt Conan Exiles a pracuje na další hře, tentokrát inspirované kultovním sci-fi světem Dune.

Zdroj: GameIndustry.biz

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20923066
Mrkev_666 napsal 24. 1. 2020 v 13.01

A.A.: přesně tak. Plus ještě vykrádání know-how. Kdyby byla Čína normalni země se svobodnými volbami, tak proč ne, ale takhle bych jim neprodaval nic.

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
A.A. napsal 22. 1. 2020 v 15.10

Neměl bych nic proti, kdyby Čína tyhle nákupy nevyužívala pro šíření svého vlivu. Bohužel se zapomíná pořád dokola, že čínské firmy jsou úzce spojené se státem a stát je totalitní diktatura jedné strany.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 22. 1. 2020 v 12.10

Nevim jak to FUNCOM dělá, vždy mi připadalo, že skoro každý jeho projekt je v herních médiích definován jako neúspěch. Conan Exiles je na tom asi líp než jsem si myslel.

Tak tu máme další firmu, co bude cpát Myšlenky Jednotné Číny do hlav Evropanů. Ať si Blizzard-Tse-Tung říká co chce, Čína se dá poslat do patřičných míst a dá se vydzigat na jejich kapitál, jenže to chce páteř,
viz. Město Praha.

Líbí se mi jak jsou dnešní filmy, seriály a veskrze umělecká produkce ohýbány tak, aby prošli do Číny, lidi-ovce udělají všechno pro ALMIGTY DOLLAR ! Do deseti let ALMIGHTY RENMINBI pokud Čína a Rusko realizují plán na vlastní mezinárodní měnový fond, jenž má úmyslu dollar položit. Což nebude problém, vzhledem ke státnímu dluhu USA 22 triliónů dolarů.

Editováno: 22. 01. 2020 v 12.22

Nahlásit nevhodný obsah