Daybreak Games se rozděluje na 3 studia

22. leden 2020 11:00 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (0)

Jednou z obětí fenoménu battle royale je i Daybreak Games. H1Z1 sice s tímto fenoménem začalo, PUBG a následně Fortnite jej ale převálcovalo. Lépe na tom není ani PlanetSide, stále se tak daří pouze EverQuest. Aby se Daybreak mohl na vývoj jednotlivých franšíz lépe soustředit, rozděluje se na tři samostatná studia.

Těmi jsou Dimensional Ink Games, Darkpaw Games a Rogue Planet Games. Tato strategie prý dovolí každému studiu si vytvořit vlastní identitu, nabrat nové talenty a zároveň pracovat na stálých i nových hrách v rámci větší autonomie. Vedoucí jednotlivých her se tak nově stávají řediteli jednotlivých studií.

Dimensional Ink Games povede Jack Emmert, přičemž se studio soustředí na vývoj DC Universe Online a zároveň započnou práce na nové MMO hře. Darkpaw Games pod vedením Hollyho Longdale bude společně s podporou EverQuestu pracovat na „nové inovaci do franšízy“. Rogue Planet Games se soustředí na PlanetSide, studio pak má na starosti Andy Sites. Snad tato strategie Daybreaku skutečně pomůže.

Zdroj: GamesIndustry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!