Switch verze Zaklínače obdrží grafický update

21. leden 2020 10:24 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Pokud máte Nintendo Switch a chcete si zahrát hutné RPG, neexistuje žádný důvod, proč si nevybrat třetího Zaklínače. Jistě, sice sáhnete po jeho nejhorší verzi, ale fakt, že si jej můžete vzít na cesty, je skoro až k nezaplacení. Navíc pokud tak učiníte už teď, věřte, že v průběhu hraní titul viditelně prokoukne.

Ta nejtěžší část vývoje je samozřejmě dávno za námi. The Witcher 3 je na Switchi dávno dostupný a relativně v pohodě hratelný, a tak se může zdát, že vývojáři už dávno pracují na jiných projektech. Tak tomu ale úplně není. Zaklínače totiž stále neopustili a chystají pro něj update. Lidé ze Saber Interactive, kteří mají na svědomí port, si jsou vědomí určitých neduhů, které bude aktualizace řešit. A údajně stojí za čekání.

Pokud bychom měli mluvit konkrétně, tak zřejmě největším problémem je to, jak engine vypočítává stíny za denního dne. Podle autorů jsou to právě stíny, které dávají pocit realističnosti ve venkovních prostorách, ale Switch s nimi má problémy. Je potřeba je od základu přepracovat a využít jiných technik oproti originálu, aby se mu port co nejvíce blížil.

Kromě nich se lidé v kancelářích Saberu pokouší o lepší zobrazování rostlin. Právě tráva a další menší porost může podle nich udělat až polovinu scény. „I v tomto případě musíme přepsat algoritmus, jak je tráva generována a renderována. Zároveň musíme změnit úroveň detailů stromů, nasvícení, ale i zmíněných stínů, abychom hru celkově přiblížili originálu tak, jak jen to bude možné,“ stojí na oficiální fóru hry.
Kdy update proběhne, zatím není jasné. Jakmile ale vývojáři přijdou s dalšími dodatečnými informacemi, budeme vás o updatu informovat. Sami jsme zvědaví, jak moc dokáží Saber Interactive Switch vyždímat. Už teď by se skoro až mohlo zdát, že víc z něj vymáčknout nejde... ale evidentně má hybridní konzole od Nintenda s trochou úprav ještě na víc.

Zdroj: WCCFTech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20838584
RomanK47 napsal 22. 1. 2020 v 07.46

Gh61: Jo někdy ty přetaktovnání na základní takty Tegry pomůžou a jindy prakticky vůbec, když to škrtí pravděpodobně propustnost pamětí, co taktovat asi nejdou. Zajímaly by mě možnosti přetaktování nového modelu, až se jim podaří prolomit.

Nahlásit nevhodný obsah

20868542
mikez napsal 21. 1. 2020 v 19.10

"Najhoršia" verzia je pre mňa jednoznačne najlepšia. Na PC ma Zaklínač 3 vôbec nechytil, na Switchi v handheld móde je to geniálna vec. Kto ešte váha, odporúčam jednoznačne.

Nahlásit nevhodný obsah

20875566
cx napsal 21. 1. 2020 v 16.31

Výkonově je Switch schopen mnohého, ale tady zjevně mají trochu problém s tím udržet rozumnou dobu hraní na baterce.

Nahlásit nevhodný obsah

20909928
Gh61 napsal 21. 1. 2020 v 16.21

Je pravda, že na odemčeném switchi se dá hrát s nastavením grafiky stejně, jako na PC a je pak možné z toho vytáhnout o dost hezčí (subjektivně) grafiku, než switch předvádí. Takže myslím, že část bude také spočívat jen v přenastavení určitých věcí.
https://youtu.be/ZFV0S8C2z3o?t=167
To, že přepíšou i stínování - to je super. A je pak možné, že ze zaklínače bude brzy Skyrim (tzn. bude se portovat pomalu na všechno).

Nahlásit nevhodný obsah