Další hrou v Halo: MCC na PC bude první díl

21. leden 2020 16:45 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Každá first-party od Microsoftu nyní vychází jak na Xboxu One (a v budoucnu Xbox Series X), tak na PC. Microsoft ale přemýšlí nad hrami z minulosti, které se dostaly k omezenému publiku, a proto se na počítače podívá například Halo: The Master Chief Collection. Částečně už tam je díky Halo: Reach, ale doteď jsme nevěděli, která hra z kolekce bude následovat.

Ukazuje se, že titulem, který jako další z MCC přistane na PC, bude hned ten první. Halo: Combat Evolved bude dle nové zprávy na blogu dokonce zanedlouho k dispozici v „další letové fázi“, čili v jazyce 343 Industries v beta testu, který započne příští měsíc. Podle stejného textu by tato hra měla vyjít letos v dohledné budoucnosti, ale to bychom upřímně vzhledem k betě čekali. Žádné další bližší informace ohledně vydání ale vývojáři neprozradili.

Co bude obsahem? 343 Industries potřebují otestovat prakticky vše, singleplayer i kooperaci, a zároveň multiplayer. Je potřeba ověřit, zda fungují dedikované servery, jak je na tom peer-to-peer spojení, zda-li je funknčí crossplay mezi verzemi pro Steam a Windows Store, a také přepracované rozhraní hry. Pokud máte o testování zájem, můžete se zúčastnit. Nutnou podmínkou je být součástí Halo Insider Programu. Detaily naleznete zde.

Ačkoliv jde ve velké míře o pouhý port verze z Xboxu One, každá z her, která opět projde studiu pod rukama, dostane po vzoru Halo: Reach na PC některá dílčí vylepšení. Konkrétnější ale vývojáři nejsou.

Zdroj: 343 Industries

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20853654
RuThaN napsal 22. 1. 2020 v 07.02

Puvodni Master Chliv uz na pc byl, a bylo videt ze to precenovana hra, stejne jako kdysi Marathon na Macu..

Nahlásit nevhodný obsah

20900709
Spiker01 napsal 22. 1. 2020 v 02.35

Už jsem hrál Reach a je to fakt odpornost. Zastaralá hra, která svýma mechanikama už dnes nezaujme. Dokonce jsem to hrál bez problému na gtx 660, což o lecčems svědčí. První díl na tom bude ještě hůř, snad to bude lepší střílečka..

Nahlásit nevhodný obsah