Nintendo patentuje Joycon s tužkou

20. leden 2020 11:11 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Další patent modifikace současných konzolových periferií přináší Nintendo. 4. června loňského roku si na americkém patentovém úřadě nechalo zaregistrovat novou formu zásuvného zařízení do tradičního Joyconu, který na jednom z konců nabídne funkční dotykovou tužku. Ta by měla sloužit jako pomůcka při hraní, umožní totiž používání tlačítek i dotykové obrazovky zároveň. Se zprávou přišel web Siliconera.

V praxi tak na svůj Joycon místo klasického poutka s tlačítky nasadíte tuto vylepšenou verzi a můžete využívat dalších funkcí. Patent ilustruje některé možnosti, například odezvu vibrací při otevírání virtuálních balíčků nebo možnost tlačítkem dynamicky měnit tloušťku kreslené čáry.

To pochopitelně nemusí být nijak citelným vylepšením při hraní většiny obyčejných titulů, některé hry ale mohou novinku kreativně využívat a nabídnout další vrstvu možností ovládání. Bližší informace k samotnému výtvoru zatím nemáme a je otázkou, zda, případně kdy, se inovace dostane na trh.


 

 

Zdroj: Siliconera

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878537
bleptys napsal 21. 1. 2020 v 05.04

Ocelotr NN: Souhlas

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 1. 2020 v 12.43

OFFTOPIC: Ve světle událostí kolem HORIZONu a případných PS portů na PC, ve světle MICROSOFTU a její rozstříšťenosti skrze dvě platformy, zůstává Nintendo jedinou jistotou pro HC hráče. Představa, že by NEW SUPER MARIO BROS. vyšlo oficiálně na PC, je nemyslitelná a tak může NINTENDO těžit z nerozhodnosti o budoucnosti svých konkurentů a její mlčení naznačuje, že zde se nic nemění. Nadále bude těžit ze svých bezchybných HC titulů (bez ohledu na to jak dětinsky vypadají/kdo zná tak VÍ) a neříkám, že z toho vytříská první pozici na trhu, ale rozhodně si uchovává nadále unikum. Tituly Nintenda jen na Nintendu. Jak ukázali nedávné prodeje HC hráči si k PC nekupují XBOX, nebo PS ale právě SWITCH. Oni už dávno nejedou podle současných trendů, vždy jsou na papíře graficky o generaci pozadu (přesto BOTW je nejlepší grafikou generace jež nemá šanci, díky své stylizaci zestárnout) a snaží se zaujmout nějakým tweakem na hardware konzole. Pouze NAUGTHY DOG se může, co do úrovně detailů a celkovým přemýšlením nad hrou rovnat Nintendu.

Nevím kam se můžou dostat s další konzolí, ale vím kam jdou starší HC hráči, když se jim zajídají krváky a rádobyrealistická grafika na dva roky. Na Switch, či všeobecně k NINTENDU, kde hratelnost je HC a grafika nestárne. Nintendo - nejlepší platforma, když vás sebelepší shadery neuspokojí a hratelnosti něco schází. Já v pátek pozoroval a fotil zvěřinu v BOTW 8 hodin, jen tak, a vůbec jsem nestaral o questy prostě jsem si jen užíval průchod bezchybným openworldem, se kterým se nedá vy*e*ba* jako ze Skyrimem. Každý váš FAST TRAVEL je pozásluze potrestán, kaaždý váš odpočinek je potrestán, minimálně tak , že jste se přiblížili k RED MOON jenž respavne všechny nepřátele a nakousnutá část území, kde jste se "skoro dostali až k věži, ale došlo vám že vám něco v inventory chybí" je opět zalidněná nepřáteli. Nejde se teleportovat z dungeonu jako ve SKYRIMU, ve městě nakoupit lektvary a vrátit se, jednoduše proto, že ve městech se nic nakoupit nedá.

Editováno: 20. 01. 2020 v 12.50

Nahlásit nevhodný obsah