Kromě Horizonu může na PC zamířit Dreams

17. leden 2020 15:05 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Jason Schreier otevřel, zdá se, pandořinu skřínku. Díky jeho zprávě v magazínu Kotaku se začaly rojit další a další spekulace, co se za tímto krokem skrývá a kam povedou další kroky PlayStationu. Jenže tím, jak sílí hlasy hráčů, se zvyšuje i počet relevantních komentářů od lidí z oboru. Ať už jde o samotného Schreiera, nebo další potenciálně dobře informované novináře.

Předně, Schreier v jednom z novějších tweetů uvedl, že si nemyslí, že jde o jedinou hru. Mnoho hráčů se ptalo, proč právě Horizon Zero Dawn zamíří z PS4 na PC, a i když jsme nějaké odpovědi nabídli, stále nevíme, co za tím vězí. Schreier tak či tak řekl, že jich možná bude víc. Otevírá se však otázka jiná – o jaké hry půjde? Může se stát, že se na PC objeví God of War nebo The Last of Us?

Na to už dobře informovaný novinář neodpověděl. A tak tak musel učinit někdo jiný, konkrétně Tom Phillips z britského Eurogameru. Ten ve svých příspěvcích též říká, že Horizon je jen začátkem, ale Microsoft je v tomto směru mnohem dál a bude trvat, než Sony podnikne adekvátní kroky k tomu, aby svou platformu více otevřelo. Doslova říká: „Horizon bude následován dalšími hrami – a nemusíte o nich moc pracně Snít, abyste přišli na to, o jaké hry jde.“

Právě slovíčko snít, v anglickém originále Dream, Phillips napsal s velkým počátečním písmenem. Okamžitě se tak začalo spekulovat nad tím, jestli další hrou na PC nebude ta od Media Molecule, Dreams, které na PS4 vyjde teprve teď v únoru. V tomto směru je potřeba říct, že MM sídlí v anglickém Guildfordu, tudíž to má Eurogamer ke zdroji relativně blízko a je možné, že je dobře informovaný.

Phillips nicméně opět zopakoval, že má Microsoft velký náskok. „Xbox je ve vydávání svých her na PC dobře zavedený, navíc chce prozkoumat i Nintendo Switch...,“ připomněl. Jestli to ale jsou důvody, které Sony tlačí do vydání vlastních her mimo vlastní platformu, to samozřejmě nevíme. Pokud se z tohoto kroku stane trend, neřku-li pravidlo, těžko může někdo tvrdit, že tak Sony láká na vydání PlayStationu 5.

Zdroj: Twitter

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 20. 1. 2020 v 10.56

Furt minimálně zůstane určitá časová exkluzivita pro PS. V případě HORIZON jsou to tři (čtyři) roky, hru koupilo 10 000 000 hráčů a v rámci PS už je v podstatě neprodejná. Kdo jí chtěl, tak jí má, v rámci PS už z toho nikdo miliony nevytříská, leda s další platformou. Otázka je, jak rychle po sobě jsou hráči zaplatit za tu samou hru. Port pro PC může ukázat jak může HORIZON vypadat na PS5 a boostnou prodeje verze pro PS5.

RuThaN: Málo věcí se kupuje kvůli tomu, že jsou lepší, to je naivní představa, ale v případě Playstationu si dovedu představit slovo "jednodušší". Někdo se prostě nechce patlat s PC, ne všichni lidi jsou softwarový experti a každej na PC zažil, když přišel odpoledne z práce a chtěl hrát a namísto toho řešil nějakej problém, protože si "něco" postavilo hlavu do pozdních nočních hodin. Už jen roztříštěnost launcherů a storů a služeb na PC hovoří ve prospěch Playstationu, kde je vše pod jedním store a jedním kliknutím.

Masarkavtrenyrkach: I kávovar je dnes schopen odeslat gigabity dat o svém uživateli, není to jen doména Windows. A pokud si někdy četl EULU k libovolné hře, tak ta si v podstatě po kliknutí na tlačítko PŘIJMOUT a následné instalaci může v tvym počítači dělat co chce a odesílá neustále nějaká data. Dnešní legální software se svými aktualizacemi a scanováním počítače to jsou viry jak vyšitý.

Editováno: 20. 01. 2020 v 11.05

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 19. 1. 2020 v 23.25

RuThaN: Souhlasim. Nicmene clovek, ktery si PS (nebo jinou platformu) koupi kvuli tomu, ze si tu hru jinde zahrat nemuze by se nad tim mel zamyslet. Nikomu to neberu, je to jednoznacne rozumny reseni, ale neprijde mi to spravny ani pro toho cloveka, ani pro ostatni ktery kvuli jemu podobnym to taky musej udelat. Nabidka a poptavka proste hovori jasne a dokud to ty firme bude sypat, tak to jinak delat nebude. Leda by se v ni hnulo svedomi nebo ja nevim co :D

Editováno: 19. 01. 2020 v 23.34

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 19. 1. 2020 v 21.19

Bylo by hezky, kdyby se k tomu postavilo celem a lidi by si PlayStation kupovali protoze je pro ne lepsi, a ne protoze he to jedina moznost jak nektery hry hrat.

Editováno: 19. 01. 2020 v 21.21

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 17. 1. 2020 v 17.50

A ještě si neodpustím jednu věc:
"Platform agnostic future" je krásná idea.
Tak doufám, že se jí budou držet i poskytovatelé streamovacích služeb jako Netflix, HBO a Disney a své filmy budou dávat všude.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 17. 1. 2020 v 17.47

Jenomže opakované zmiňování Microsoftu, jako případu hodného následování, mi nepřijde moc fér.
Nebo snad Microsoft portuje své hry na Linux?
Microsoft je jistě v lepší pozici při vědomí, že každý uživatel PC hrající jejich hru musel (nějakou formou) zaplatit za jejich operační systém.
A nejde jen o cenu Windows. Jde i o data, která Windows na svého uživatele posílá Microsoftím serverům. Bohužel.

Nahlásit nevhodný obsah