RuneScape minulý rok trhalo rekordy

16. leden 2020 12:43 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

I když se zdá, že věk MMORPG her je už za námi, a nastupuje věk battle royale, autobattlerů a kdoví čeho ještě, známé značky dokážou stále přilákat spoustu hráčů. World of Warcraft nedávno spustilo svůj Classic server, a RuneScape se dostává do rekordních čísel.

Studio Jagex, respektive ředitel Phil Mansell totiž oznámil, že RuneScape společně s Old School RuneScape překonalo v minulém roce milník ve formě 1,1 milionu platících hráčů. Zároveň mobilní verze Old School Runescape překonala 8 milionů instalací, a RuneScape se v polovině roku dočká plné mobilní podpory.

„Když se podívám na nejúspěšnější rok v historii studia, určitě jím bylo rekordní 2019, a to jak pro Jagex, tak pro naší komunitu. Překonali jsme úžasné milníky, přivítali jsme více hráčů a členů než jsme dokázali během naší 19leté historie, zaznamenali jsme velký úspěch na mobilech a navíc se k nám připojilo spoustu talentů.“ Snad se tato krasojízda jen tak nezastaví.

Zdroj: GamesIndustry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 17. 1. 2020 v 13.54

MMORPG nemají šanci. Ač jakoby "sociální" jsou hrou samotářů, kteří musí skončit v okamžiku, kdy si najdou drahou polovičku. Jen málo žen je natolik tolerantních aby dovolilo hrát "videohru" v době, kdy mohl stát v TESCU. A vyžadují neskutečně času - čím víc tím líp. Na rozdíl od normálních her jsou MMORPG eventy a raidy domluvené na určitý čas přes několik časových pásem a jen samotář má čas být tam vždy. MMORPG začíná končit nalezením partnerky a totálně končí narozením dítěte. Platí i vice versa pro ženy.

Editováno: 17. 01. 2020 v 13.56

Nahlásit nevhodný obsah