Už víme, proč zmizelo GTA IV ze Steamu

14. leden 2020 11:00 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Včerejší zpráva o absenci nákupního tlačítka na kartě hry Grand Theft Auto IV v distribuční síti Steam probudila v hráčích zvědavost. Spekulovalo se o dalších problémech s licencovanou hudbou nebo budoucích plánech na exkluzivnější Rockstar launcher, nakonec je ale důvod mnohem techničtějšího rázu. Končí totiž podpora služby Games for Windows Live.

Nepopulární platforma byla definitivně uložena k ledu, Microsoft končí s její podporou, vývojáři z amerického studia Rockstar tedy musí dočasně ukončit prodej PC verze hry. Důvod je velmi jednoduchý, platforma Games for Windows sloužila i ke generování aktivačních klíčů hry a s její absencí je nyní množství legálních kopií titulu de facto konečné. Studio to ve zprávě sdělilo webu Verge.

To nicméně neznamená, že bychom měli PC verzi GTA IV říci definitivní sbohem. Dle svých slov Rockstar pracuje na vyřešení situace a v blízké době by měl přijít s alternativním řešením distribuce nových kopií hry. Logicky už je v dnešní době poptávka po hře nepatrná, masivní úspěch v prodejích i samotném herní vytížení stále slaví její nástupce GTA V, i tak by to ale byl neslavný konec PC verze titulu a další hřebíček do rakve nepovedeného experimentu jménem Games for Windows.

Server Engadget zmiňuje, že GTA IV není první hra přímo ovlivněná postupný vypínáním funkcí služby. Už dříve se musely s problémy potýkat například tvůrci PC verzí sérií Batman: Arkham a Dark Souls.

Zdroj: Engadget

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1074576
Xspy napsal 15. 1. 2020 v 16.55

Další neslavné DRM . Ať už ten Microsoft jde s inovacemi do háje a nestrká je tam kde nejsou potřeba. ...Jako by mu nestačily slepované 10 :((

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 15. 1. 2020 v 10.49

GfWL v GTA4 byla jedna z největších komplikací s instalací/spuštěním legálně zakoupené hry, jakou jsem kdy zažil.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 14. 1. 2020 v 12.04

Editováno: 14. 01. 2020 v 12.13

Nahlásit nevhodný obsah