Tencent investuje do PlatinumGames

7. leden 2020 09:37 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (1)

Zhruba před týdnem jsme informovali o velkých plánech japonského studia PlatinumGames, první z nich se ale začínají plnit už teď. Společnost uzavřela partnerství s čínským internetovým gigantem Tencent Holdings, který do ambiciózních veteránů napumpuje potřebný kapitál. Ten má posloužit k vlastnoručnímu vydávání her a většímu tvůrčímu pohodlí.

Oznámil to prezident a CEO PlatinumGames Keniči Sato. “Toto partnerství nemá žádný vliv na nezávislost naši společnosti a budeme nadále fungovat ve stejné korporátní struktuře. Doufáme, že tento kapitál použijeme k posílení našich byznysových základů, rozšíříme herní vývoj a zapracujeme na self-publishingu. Také doufáme, že nám toto partnerství rozšíří globální perspektivu se zachováním tvorby vysoce kvalitních her, které nás budou reprezentovat,” slíbil do budoucna fanouškům.

Studio založili veteráni společnosti Capcom v roce 2007, proslavilo se především úspěšnou sérií Bayonetta, povedenou hack’n’slash akcí Nier: Automata a frenetickou sci-fi střílečkou Vanquish. V současnosti dlouhodobě pracuje na třetím díle Bayonetty a dalších, neoznámených IP.

Zdroj: Siliconera

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20836016
Khalashnikovf napsal 7. 1. 2020 v 15.51

Hmmm, a je to dobre? Umozni jim dalsi Yoko Taro silenost? Ja chtit Nier Next Plis

Nahlásit nevhodný obsah