Forza Motorsport 8 už má hratelný build

12. prosinec 2019 18:14 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Současná generace byla pro značku Forza obzvláště vydařená. Kromě prvně příchozího pátého dílu všechny pokračování posunuly laťku technického zpracování i zábavné hratelnosti o míle dále a nejen na konzoli Xbox patří k nejkomplexnějším závodům vůbec. Teď už se ale studio Turn 10 soustředí na příští generaci konzolí a vyvíjí Forza Motorsport 8. Nedávno prý proběhly první testy hratelného buildu hry.

Kreativní ředitel projektu Chris Esaki se podělil o první informace na Mixxeru. A máme se prý na co těšit. Tým dle svých slov kompletně přepracoval systém pneumatik a jejich tlaku, produkované teplo bude jinak interagovat s vnitřím tlakem pneumatik a velkou roli bude nově hrát dynamická teplota povrchu tratě.

“Máme nové, dynamické napékání gumy (při projíždění vozů po trati se z gum postupně oddělují žmolky, které se napékají na asfalt a vytvářejí jemný lepkavý film zlepšující přilnavost, pozn. redakce), nový systém atmosferického tlaku, který věrně vyobrazuje vliv tlaku na věci jako jsou hustota vzduchu ovlivňující dynamiku pneumatik a jejich energii. Také úplně nový systém odpružení s novým modelem odpružení. A to pořád nezmiňuji asi 15 dalších věcí, které máme pod kapotou, a to jsou různé věci, které ovlivňují bezprostřední zážitek z jízdy,” láka na novou generaci závodění Esaki. 

Více bychom se o hře samotné měli dozvědět v příštím roce.Zdroj: GamesRadar+

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20822676
Veks napsal 13. 12. 2019 v 11.21

Siebenburgen: Tenhle názor dvakrát podtrhuji! Vždycky jsem byl a budu věrný PS, ale Forza a Horizon mi nedávají spát. Máme dohrané Crew 1 i 2 skrz na skrz, ale když byl posledně Xbox Pass za dolar na měsíc, tak jsem vyzkoušel chvíli Horizon a nestačil jsem se divit, jak je snad ve všech aspektech vždy o kousek lepší než Crew. Ale hráváme hlavně COOP a všechny kamarády mám na PS, takže pro mě by nebyla řešením ani koupě Xboxu. Holt můžu jen tiše závidět.

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 12. 12. 2019 v 21.48

Ještě, když jsem hrál výhradně na PS, vždy jsem záviděl tuto závodní sérii majitelům Xboxu. Ale jakmile jsem přešel na PC a můžu si Forzu koupit, jenom slintám, ještě více, než když jsem to viděl ve videích.
Vždy jsem byl fanouškem PS a Xbox jsem neměl nikdy v oblibě ale na které platformě vychází nejkvalitnější závodní hra? Je to Xbox.

Když si shrnu aktuální generaci konzolí, co se týče závodních her, Microsoft jednoznačně vyhrál!
Vydal několik dílů Forzy, a co Sony? Pouze jediné Gran Turismo, ještě z počátku natolik osekané až z toho bylo na blití. Doteď to spravují updatama, kde přidávají auta, tratě.... Ale upřímně, je toho málo!

Nahlásit nevhodný obsah