Wake Island kdysi a teď. Jak vypadá v BF5?

9. prosinec 2019 16:34 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Která mapa z Battlefieldu je podle vás ta nejvěhlasnější? DICE soudí, že je jí Wake Island. Tato ikonická mapa, respektive korálový atol v západním Pacifiku, se stala dějištěm patnáctidenní bitvy v prosinci 1941 mezi Spojenými státy a Japonskem. Původně ji zreplikoval Battlefield 1942, vzhledem k návratu do Pacifiku ale nemůže chybět ani v Battlefieldu V.

Wake Island se stal stejně jako další atoly bodem zájmu obou stran, který měl zaručit nadvládu v oblasti. Ostrov se stal původně základnou Američanů, japonská armáda jej ale za cenu velkých ztrát získala pro sebe. Není divu, že je proto bitva lákavá i pro videohru. Ostatně kromě bojů na zemi se snad ještě intenzivněji bojovalo ve vzduchu a na moři.

Pokud si pamatujete na Battlefield 1942, vzpomenete si, že právě Wake Island byl součástí demoverze a tak trochu předurčil úspěch vznikající série. Atraktivní prostředí tropického ostrova lákalo hráče už tehdy, navíc ikonický tvar podkovy nutí hráče vést intenzivní šarvátky o každý metr. A k tomu všemu má každá ze stran různé bitevní podmínky, čímž se hratelnost mění v závislosti na zvolené straně.

To vše nabídne i předělávka ostrova i v Battlefieldu V. Můžete se podívat na speciálně vytvořený trailer, který ukazuje různé jeho podoby od té původní, až po tu poslední. „Wake Island je pokaždé úplně jiným zážitkem,“ říká upoutávka. První dvě mapy pacifického rozšíření Iwo Jima a Pacific Storm autorům poskytly cennou zpětnou vazbu, a i díky nim může být Wake Island ještě lepší. Je to pravda? Podělte se s námi o vaše zážitky v diskuzi.

Zdroj: PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876673
rohaac napsal 10. 12. 2019 v 12.43

Roteiro: Já si dávám hlavně CQ. A ten je na Pacific Storm dobrej podle mě.

Nahlásit nevhodný obsah

20923128
Roteiro napsal 10. 12. 2019 v 12.32

rohaac: Tak on Pacific Storm taky není se špatným týmem žádný med. Přes ten první point jsem se už taky mnohokrát nedostal.

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 9. 12. 2019 v 19.39

Tak uvidíme jak se novej Wake Island povede :) Mě se z BF5 snad nejvíc momentálně líbí Pacific Storm. Krásné tropické prostředí, vegetace, mělké moře spojující ostrůvky a poloostrůvky. Wake Island je tvar velkého U. V BF3 mě zrovna moc neuchvátil, špatně se dostávalo přes vodu. Takže víceméně taková přetahovaná jako Operace Metro. Tady to díky obojživelné technice apod. bude doufám lepší. Ale má jedinečnej design a o tom je :)

Nahlásit nevhodný obsah