Phoenix Point chybí v XGP, autoři nestíhali

9. prosinec 2019 17:56 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Phoenix Point je jednou z nejočekávanějších her prosince. Pravdou je, že to není v konkurenci tak obtížné, tím ale kvality hry nechceme nijak snižovat. Hodnocení jsou prozatím smíšená, ale věříme, že byste si raději nový „X-Com“ osahali sami. Velice příjemnou nabídkou měla v tomto ohledu být přítomnost hry v nabídce PC obdoby Xbox Game Passu, hra tam ale chybí. Proč?

Julian Gollop a studio Snapshot Games situaci jednoduše podhodnotili. S vydáváním na jednotlivých platformách to ale mají v týmu složité. Hra měla původně debutovat na Steamu, později se místo toho upsala Epic Games Store. V té době se ale taktéž hovořilo o vydání v rámci Xbox Game Pass, potažmo Windows Store. „Víme, že na to někteří ještě stále čekáte,“ zní ze studia. „Pravdou ale je, že jsme situaci nezvládli.“

Podle Snapshot Games měli vývojáři plné ruce práce s tím, aby dali hru těsně před vydání do kupy, že nezbyl čas na to, aby připravili i všechny náležitosti pro vydání na Windows Store. „S Game Passem a Microsoft Store jsme neměli žádné zkušenosti, a jednoduše jsme neodvedli vše potřebné k tomu, abych hru na tuto platformu dostali.“ Jde především o nepřipravené podklady pro certifikaci a jiné právní náležitosti, které jsou s vydáním hry na Windows Store spojené.

„V tuto chvíli nemůžeme nabídnout stejný obsah na Microsoft platformách v podobě, v jakých hra vyšla jinde,“ konstatuje jednoduše zastoupení studia. Kdy se tak stane, je prozatím nejasné a vývojáři neposkytli žádné časové rozpětí. Do té doby tak bude Phoenix Point v podstatě Epic Games Store exkluzivním produktem...

Zdroj: Polygon

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925122
Maklan napsal 10. 12. 2019 v 10.29

A není to spíš o tom, že by hru vůbec nevydal, protože by peníze došly dávno před tím než by ji dokázali vydat i v takovém stavu jako je teď?

To PR se sliby optimalizace vyladění rozšíření obsahu a podobné blbosti, to snad nikdo soudný nebere vážně, jsou to jen kecy, které musel napovídat aby chlácholil hatery.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 10. 12. 2019 v 10.15

Tak hlavní je, že si ten přechod na Epic a lhaní hráčům Gollop v srdceryvném videu ospravedlňoval, jak jim to pomůže hru perfektně vyladit a blablabla. A potom vydá takovej nedodělanej brak. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 9. 12. 2019 v 21.27

Hlavně že na změnu slibů měli času dost, no jsem rád, že mám prachy zpět. Popravdě z prezentovaných videí jsem byl postupem času ze hry nadšený méně a méně, zejména z některých částí, které nenaplňovaly moje představy o nástupci originálních Xcom.

Tak jako tak jsem již z jakýchkoliv "crowdfundingů" vyléčen, nepřispěji už nikdy na nic, na co jsem přispěl, to dopadlo katastrofou. To z mých vyvolených Early Access na Steamu naštěstí dopadlo vše pro mě nadmíru dobře. Teď už jen co se vyklube z duchovního nástupce SWAT - Ready or Not, poslední hra, na kterou jsem přispěl před vydáním.

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 9. 12. 2019 v 20.16

Tohle je bohužel (jsem backer) nejmenší problém Phoenix Point. Jak se to velice slibně vyvíjelo, tak o to hůře dopadl výsledný produkt. Respektive jeho aktuální podoba... Je to nedodělané a bude to chtít hodně péče a patchů...

Nahlásit nevhodný obsah