Nové studio v rámci 2K vyvíjí další Bioshock

9. prosinec 2019 14:10 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (5)

Pro fanoušky Bioshocku velmi radostná zpráva obletěla celý herní svět. Herní vydavatel 2K zakládá nové studio Cloud Chamber, které má za úkol navázat na úspěch kultovní série stříleček.

“Jak pokračujeme v rozšiřování našeho produktového portfolia, užíváme si možností investovat do našich cenných IP, skvělých lidí a jejich celkového, dlouhodobého ponteciálu. Bioshock je jednou z nejvíce milovaných, kritiky vzývaných a vysoce hodnocených značek předchozí konzolové generace. Nemůžeme se dočkat, kam nás, v čele s naším novým studiem Cloud Chamber,  její silné příběhy a ikonická FPS hratelnost v budoucnu zavede,” okomentoval novinku David Ismailer, prezident 2K. 

Do čela týmu se postaví zkušená Kelley Gillmorová, dlouholetá spolupracovnice studia Firaxis (XCOM, Civilization). Stane se tak první ženou zakládající a vedoucí studio pod 2K. Ústředí bude mít nově vzniklá jednotka v San Francisku a, taktéž pro 2K poprvé, v Kanadě, v Montréalu.

„Zakládáme Cloud Chamber, abychom stvořili nové světy k prozkoumávání (s jejich příběhy), které posouvají hranice toho, co je v počítačových hrách jako médiu možné. Náš tým věří v krásu a sílu rozmanitosti, ve smyslu složení studia i jeho přemýšlení. Jsme velmi zkušená skupina tvůrců her, se spoustou lidí zodpovědných za původní stvoření Bioshocku, jsme pokrokoví a respektovaní, a hrdí na to, že můžeme být součástí rodiny 2K jako hybatelé této ikonické značky,” přivítala Gillmorová hráče v nové kapitole značky Bioshock.

Vývoj hry by měl probíhat v nadcházejících letech. 

Zdroj: 2K

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875708
Jaroslav Burda napsal 9. 12. 2019 v 20.17

Určitě vynikající zpráva… ale! Dělá se na futuretro scífku dle knihy Stanisława Lema! A to je teprve orgáček!!! :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20898207
IamShyNotScared napsal 9. 12. 2019 v 17.12

tomas.hluchnik: Pravda. Řečnickou otázkou zůstává, co/kdo je horší. Zastávám názor, že Credits stejně nikdy nečtu, takže z pozice průměrného konzumenta mám v paži. Ale máš/te pravdu.

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 9. 12. 2019 v 16.15

IamShyNotScared: řekl bych, ze v naši společnosti to nikdo neřeší. Ale třeba v Americe si troufám říci, ze se najde slušná menšina, ktera je kvůli národnostního složení týmu ochotna hru totálně ignorovat.

Jinak teda konečně! Uz to chtělo nejaky další dil. Ikdyz vývojářský tým budí značné rozpaky.

Nahlásit nevhodný obsah

20898207
IamShyNotScared napsal 9. 12. 2019 v 15.44

effa: Já to chápu tak, že se takovým prohlášením preventivně brání právě před případnými budoucími útoky ze strany minoritních "většin" (čti kdysi menšin). Zeitgeist. Doba je k tomu nutí. Síla internetu imho. :v

Nikdo normální přeci neřeší, esi mi tenhle pixel natáhl nebo tenhle render nastříhal pastafarián, promovanej indián z Yale či lolicon s plakátem exWachowských na hajzlíku ve sklepě u maminky.

Prázdné sudy nejvíc duní.

Hoď nohy na stůl a nech je, oni zase vyšumí tak rychle, jak se objevili.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 9. 12. 2019 v 15.35

effa: Ty by sis fakt měl najít psychiatra...

Nahlásit nevhodný obsah