Witchfire se ukázal v novém krátkém videu

6. prosinec 2019 13:05 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Stoprocentně znáte společnost Epic. Možná znáte i vývojáře People Can Fly. The Astronauts ale už znají jen nejzarytější fanoušci. Přesto s nimi souvisí. Když Epic People Can Fly koupil, dvojice Adrian Chmielarz a Andrzej Poznanski odešla a založila si nové studio, v němž vyrukovalo s povedenou detektivkou The Vanishing of Ethan Carter. Od té doby ale nic nevyšlo. To ale neznamená, že by v Polsku nic nevznikalo.

The Vanishing of Ethan Carter byla zajímavá detektivní hra, v níž jste měli za pomoci skládání střípků z místa činu vždy přijít na to, co se na daném místě stalo. Tuto činnost už ale vývojáři nechávají Sherlockovi a vrhají se na něco jiného. Witchfire, jejich nová hra, nemůže být odlišnější. Problémem je, že ačkoliv vypadá velice nadějně, často se na ní zapomíná, protože se o ní nemluví. Vždyť k jejímu představení došlo už na The Game Awards v roce 2017.

Witchfire mnohem více připomíná studio, z nějž zakladatelé vyšli. Veškeré gameplay ukázky jsou plné akce, a kratičké video, kvůli kterému jsme tu i teď, není výjimkou. Nově se můžete podívat na tzv. Internal Demo 2, které vyšlo přibližně dva měsíce oproti demu prvnímu. Jak ale autoři říkají, za tu dobu se změnilo docela dost. Z jedné zbraně jsou čtyři, na páté se pilně pracuje. Kromě toho už je ve hře šest kouzel, dvě lehká, čtyři těžká. Demo obsahuje šest typů nepřátel, jednoho bosse. A mohli bychom pokračovat.

Jestliže se vám to zdá skoro až směšně málo, musíme vás upozornit, že dle posledních zpráv na hře stále pracuje osm zaměstnanců. A to, uvážite-li, jak hra vypadá, na ní vážně nevypadá. Následkem je ale enormně dlouhý vývoj. I když se bavíme o „nějakém“ demu, realita je taková, že nemáme sebemenší představu, kdy hra vyjde a v jaké to bude podobě. Nemůžeme ale říct, že by nás Witchfire stále nezajímal.

Zdroj: The Astronauts

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20898207
IamShyNotScared napsal 9. 12. 2019 v 15.59

Painkiller meets Bulletstorm v Hexen stylu, jak praví kolega o příspěvek níže, doufám, že to nevzdají...

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 8. 12. 2019 v 15.57

Tohle je pro mě dlouhodobě černý kůň a la Heretic/Hexen. Opravdu doufám, že vývoj nevzdají a jednoho dne tuhle potenciální pecku dokončí. Witchfire mám poznamenaný a neskutečně se mi líbí. Snad to nakonec vyjde.

Nahlásit nevhodný obsah

20874995
salvator2.0 napsal 6. 12. 2019 v 15.30

Tpr Santa78: Ta hra vypadá cool a víc zdrojů by jí pomohlo, takže souhlasím, go MS go. Nebo by do nich mohl nalít prachy Epic a jít EGS exclusive, to by se určitě nikdo nezlobil.

Nahlásit nevhodný obsah

20899253
Tpr Santa78 napsal 6. 12. 2019 v 15.22

Jé, ono to není zrušené. Zrovna nedávno jsem si na hru vzpomenul a říkal si jestli se na ní ještě pracuje. A ono jo.
Tip pro vývojáře: nechat se koupit Microsoftem, získat pár peněz navíc, najmout další lidi a šup s tím do GamePassu v létě 2020 :D

Nahlásit nevhodný obsah