GTFO vejde v pondělí do early accessu

6. prosinec 2019 11:08 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (1)

Left 4 Dead hledá stále svého vyzyvatele. Málokterá hra se může s legendou měřit, i když se o to pokoušelo nesčetně mnoho. Aktuálně nejvážnějším vyzyvatelem se zdá být GTFO od švédského studia 10 Chambers Collective. To po dlouhých měsících dotlačilo svou kárku alespoň do předběžného přístupu, kde vyjde za čtyři dny.

GTFO je kooperativní first-person střílečkou až pro čtyři hráče. Od oznámení budí hra pozornost svou temnou stylizací. Za tu můžeme vděčit místu, které vývojáři označují za Complex, což by měla být rozsáhlá a těžko prostupná oblast, v níž musíte s vašimi spoluhráči přežít. Správně tušíte, že to ani tentokrát nebude jen tak, protože proti vám bude spousta aspketů, se kterými je potřeba počítat.

Tím prvním jsou samotní nepřátelé. Z těch několika videí již víme, že co se týče jejich designu, 10 Chambers Collective se nedrží při zemi. Od tradičních mutantů se budete potýkat i s nepřáteli, které regulérně neuvidíte. Navíc, hra bude mít svou laťku obtížnosti nastavenou proklatě vysoko. S tím souvisí i nutnost komunikace mezi spoluhráči, o níž vývojáři mluvili pokaždé, když dostali příležitost. A nakonec vám do karet nebude hrát ani to, že budete neustále trpět žalostným nedostatkem nábojů.

Complex nabízí spoustu místa k prozkoumání, přičemž to nejzajímavější, ale také to nejhůře dostupné, je hluboko pod zemí. Tam se vás hra pokusí samozřejmě dostrkat prostřednictvím dynamického zadávání úkolů – když nějaký nesplníte, už se k němu nebude možné vrátit. Není v tu chvíli lepší vydat se vstříc většímu nebezpečí? Uvidíme už v pondělí na Steamu. Plná hra by měla vyjít i na konzolích.

Zdroj: Tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 9. 12. 2019 v 13.57

Vydat dnes kooperační hru alá LEFT FOR DEAD se vždy setká s porovnáváním s LEFT FOR DEAD, který je X-LET podporovaný a mazlený VALVE, firmou s neomezeným rozpočtem, komunitou LEFT FOR DEAD, která čeká až roztrhá na kusy cokoliv, co by se odvážilo LFD konkurovat. Je to finančí sebevražda.

Jediné, co jim nahrává do karet je to, že do takto sebevražedného produktu jít - musí to být produkt neskonalé lásky. Tohle nezačnete dělat s dolary v očích, tohle prostě musíte milovat a chtít to vyrobit.
LÁSKA k tématu by to mohla nějakým zázrakem proměnit ve finančně úspěšný produkt. Hráči tohle dokáží ocenit (někdy).

Editováno: 9. 12. 2019 v 14.04

Nahlásit nevhodný obsah