Youtube mění pravidla pro násilí ve hrách

3. prosinec 2019 10:34 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (8)

S nebezpečně přicházejícími nařízeními spojenými se zákonem COPPA Youtube zmírňuje omezení na hry, respektive na násilí, které se v nich odehrává. Do dnešních dob se totiž youtubeři báli hrát brutálnější hry, jelikož Youtube videím dal tzv. „žlutý dolar“, díky čemuž z něj tvůrci neměli peníze.

Právě ze strachu toho, jak se tvůrci poperou se zákonem COPPA, se divize Youtube Gaming rozhodla vydat prohlášení, ve kterém společnost tvrdí, že se  „skriptovaným nebo simulovaným násilným obsahem“ pocházejícím z her se bude nyní zacházet stejně, jako se tak děje se stejným obsahem z ostatních médií, jako jsou filmy nebo seriály.

Stále se ale bude Youtube snažit věkově omezovat taková videa, která budou zobrazovat opravdové násilí, nebo pokud se video bude zaměřovat pouze na násilí ve videohrách, nebude tedy pouze jeho součástí. Tato úprava se nijak nedotkne zobrazování reklam nebo zpeněžení.

Zdroj: GamesIndustry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20792015
TomKQT napsal 4. 12. 2019 v 15.07

Četl si autor po sobě ten text? Nebo ideálně - četl to po něm ještě někdo další?

Nahlásit nevhodný obsah

20925122
Maklan napsal 4. 12. 2019 v 08.46

Malekith: Ale jdeme za tím. Nic jiné v našem dnešním světě nemůže přežít. Youtube bude TV s milionem stanic kde samozřejmě každá z nich bude plně odovídat za nezávadnost svého obsahu a to kdykoli a celosvětově.

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 3. 12. 2019 v 22.01

Malekith: Jo, zlikvidovat např. rakovinu CZ scény jako je, jak píšeš Majk je BAN a TV sráč, souhlasím ale asi nereálné. Na fb se každý týden snad objevují v jisté urbex skupině otázky apod., proč vlastně ještě TV sráči nedostali alespoň 2x strike.
Ty jejich videa nahlašují pravidelně stovky, možná i tisíce lidí ale vzhledem k jejich sledovanosti, bohužel nevidím, že by se třeba za půl rok něco měnilo.
To by opravdu ten sluníčkářský YT musel zavést mnohem tvrdší pravidla.
Ty shlédnutí snad nemohou brát od dospělých lidí, kteří mají rozum. Já to, když se o tom bavíme se známými pořád tvrdím ale dělají to shlédnutí hlavně děcka, která si říkají ''Já budu také Youtuber'' a pak vidíš ty sračky točené mobilem, ještě k tomu na výšku.
Prostě dětem se tato tvorba líbí. ...... BOHUŽEL. . .

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 3. 12. 2019 v 17.59

red-icius: Já ale nereaguju na článek. Jen píšu že YT má do pravidel, která má nastavené TV vysílání ještě daleko. Stejně tak do plnohodnotného dospělého publika.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 3. 12. 2019 v 17.06

Malekith: to ale není o banování ne? pokud dobře čteš, tak je to naopak o zvolnění původních přísných pravidel..

Future gaming uploads that include scripted or simulated violence may be approved instead of being age-restricted.
There will be fewer restrictions for violence in gaming, but this policy will still maintain our high bar to protect audiences from real-world violence.

Pokud to znamená, že se teď děcka (age restriction) dostanou k věcem, který by vidět něměli, tak je to podle mě rozhodně špatně .. (jsem otec, děcka mají 10 a stačí mi řešit posr*ný Momo obrázky vražený do minecraft videí apod..)

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 3. 12. 2019 v 14.39

Maklan: No nevím, prej se vrátil Mikejepan, takže asi zase tak přísní nejsou. Já teda nevím zda ho už třeba nezabanovali, já ho nechci ani hledat, abych ho nepodpořil nějakým kliknutím na jeho profil a nedejbože aby i ho pak YT nabízel. Každopádně zbavit se jeho, TvTwix a podobných sraček je potřeba, pak bude YT okej.

Nahlásit nevhodný obsah

20925122
Maklan napsal 3. 12. 2019 v 14.23

Youtube přechází do fáze plnohodnotného dospělého média jako je dávno TV. Se všemi důležitými pravidly, omezeními a "radou pro rozhlasové a TV vysílání". Užívejme si to, jak se říká jsme u toho když to vzniká. Další generaci ani nenapadne, že youtube začínal jako stoka plná odpadu.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 3. 12. 2019 v 12.33

Moment, YouTube a něco zmírnit?

Nahlásit nevhodný obsah