Do cloudového hraní se prý pustí i Amazon

21. listopad 2019 15:07 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (3)

Příští rok se očividně nebude nést pouze ve znamení nové generace konzolí, ale také v příchodu mnoha streamovacích technologií. Nedávno vydal Google první vlaštovku, která se moc nevyvedla. To ale neznamená, že Google Stadii do budoucna neopraví. Do boje se ale nejspíše pustí i Amazon.

Amazon, stejně jako Google, to s infrastrukturou umí. Jeho divize Amazon Web Services je jeden z největších poskytovatelů cloudové technologie. Ve spojení s vlastnictvím Twitche je Amazon hráčům velmi blízko, a jelikož se zdá, že streamování her bude v budoucnu jedna z dalších variant hraní, není divu, že se do tohoto boje chce pustit.

O existenci poprvé informoval web CNET, který nyní přinesl informace o tom, že se oznámení plánuje na příští rok. Navíc poukazuje i na nabídku pracovních míst, kde Amazon hledá specialisty, kteří budou pracovat právě pro Amazon Web Services na nové herní službě. V budoucnu tak možná uvidíme velký souboj nejen Googlu a Amazonu, ale i Microsoftu s xCloudem, Valve se Steam Cloud Gaming či EA s jejich Project Atlas.

Zdroj: TheVerge

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876673
rohaac napsal 22. 11. 2019 v 12.03

Legoldos: Proč jen konec her ? To je rovnou konec světa. Copak to proboha nevidí ? Jsme v koncích už nás nic nezachrání.

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 21. 11. 2019 v 22.18

Tak zatím jsou naštěstí ty služby tak blbé, že to moc svět nezboří. Těším se, až všichni budou hrát ve 4k a pouštět si seriály na netflixu v 8k. Internet se zhroutí, nebo budeme pingovat v řádech tisíců. Jednou to borci vyřeší, ale to ještě bude trvat a do té doby se toho stejně hodně změní a běžný hráč už bude znát jen hry jako služba a podobné chujoviny.

Nahlásit nevhodný obsah

20851060
Legoldos napsal 21. 11. 2019 v 19.57

začátek konce her

Nahlásit nevhodný obsah