Activision chce mít miliardu hráčů do 5 let

21. listopad 2019 13:14 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (7)

Kam by se mohl Activision posunout? Kdo by měl jiný na tu otázku odpovědět, než ředitel společnosti Bobby Kotick. A ona opravdu přišla, položila ji Rebecca Quicková v rámci CNBC Evolve konference. A odpověď? „Nevidím důvod, proč bychom neměli mít miliardu zákazníků.“ A to i přes to, že jich má Activision v tuto chvíli 350 milionů.

Ačkoliv vypadají slova Bobbyho Koticka nabubřele, dávají smysl. Jde o to, kde se hry Activisionu prodávají. Ještě před pěti lety příliš variant nebylo, buď jste si za více než 300 dolarů pořídili Xbox nebo PlayStation nebo za tisíc dolarů postavili PC, situace se ale od té doby drasticky změnila. „Když se hry staly dostupnými na mobilech, hráčská základna se zvedla z několika stovek milionů až k miliardám potenciálních zákazníků!“

Právě to Kotick považuje za největší revoluci v herním průmyslu za poslední roky, možná za celých 30 let, kdy je součástí herního průmyslu. Activision se tomuto trendu musí přizpůsobit, jak Quickové říká, musí „vydávat své hry vydávat častěji, a musí brát své značky na nové platformy“. A to se teď děje, nebo dít bude. „Máme několik značek, které se v posledních letech neustále rozvíjí. Mnoho z nich ale ještě na mobilních telefonech nemáme,“ říká.

„Poprvé jsme nabídli Call of Duty na mobilech až letos v říjnu. A už po měsíci se nám registrovalo 100 milionů zákazníků. Po jednom jediném měsíci. A až pak si uvědomíte, co se stane, když se naše franšízi dostanou z konzolí a z počítačů na telefony – to číslo bude raketově růst.“ Touto optikou není meta miliardy zákazníků do pěti let nereálná. Prakticky to ale znamená, že se Activision zaměří i na jiný trh, než na který jsme byli dosud zvyklí.

Společnost, ačkoliv se mluví o problémech, ale příliš důvodů ke změně strategie nemá. Activision Blizzard vykázal za třetí čtvrtletí fiskálního roku obrat, který byl nad očekávání, i přes to, že je oproti loňskému roku menší. Stejně si v ziscích připsal přes jeden a čtvrt miliardy dolarů. Na druhou stranu nový trend pozorujeme delší dobu, například Diablo na mobilních telefonech od Blizzardu ale takovou vlnu nadšení nevyvolalo. Tyto pokusy ale budou čím dál častější. Ostatně kdo ví, jestli spekulace o Crashovi nesměřují tímto směrem. 

Zdroj: WCCFTech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 22. 11. 2019 v 09.13

stul.drabik: Přístup k elektřině má 85% obyvatelstva Indie, je to druhý největší internetový trh na světě (460 miliónů uživatelů a rychle roste), smartphone tam má 26% populace, což taky rychle roste. V Číně by měl mít přístup k elektřině prakticky každý, je to první internetový trh na světě (618 miliónů uživatelů) a smartphone by tam mělo mít 59% populace.

Nahlásit nevhodný obsah

20872817
stul.drabik napsal 22. 11. 2019 v 08.52

Jabjab-Už byls někdy v té Indii nebo číně?Velice pochybuju že tam má každej mobil natož přístup k elektřině.To je jak říct že v Africe má každý Pc nebo mobil a každý umí anglicky.Myslím všeobecně že každý umí perfektně anglicky.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 22. 11. 2019 v 07.52

Brrrrrr, miliarda lidí hrajících hry od Activision. Hrozná představa.
Žádám o návrat na domovskou planetu.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 22. 11. 2019 v 00.08

Na tom cisle neni nic nerealnyho. Podivejte se kolik je jenom v Indii a Cine lidi, nevim kolik tam je hracu, ale drtiva vetsina z nich hraje na mobilu. Staci udelat jednu hru ktera bude na vsech mobilech, respektive jednu hru ktera bude hratelna (coz dost mozna uz udelali s tim svym mobilnim CODem) a maj vystarano. Dulezity je aby tu hru rozchodil i ten nejpomalejsi mobil a aby to stalo co nejmin penez nebo to bylo F2P. K Indii a Cine si pak prictete par zapadnich zakazniku a maliarda je na svete. Kdyz tohle nebude stacit, jakoze urcite bude, tak si pripoctete normalni COD hrace po celym svete od zacatku serie doposud. Miliarda hracu proste neni nijak velky cislo kdyz zahrnete mobilni trh.

Editováno: 22. 11. 2019 v 00.12

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 21. 11. 2019 v 23.07

effa: Dobře vystiženo :D . .. Ne, opravdu souhlasím! ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20804834
GreyDadel napsal 21. 11. 2019 v 18.45

To asi těžko, tolik malých dětí na světě není.

Nahlásit nevhodný obsah