I Xbox Scarlett bude součást Play Anywhere

19. listopad 2019 14:55 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Ačkoliv akce X019 je v těchto dnech za námi, stále ještě nevydala všechny informace, které na ní zazněly. Nejde totiž jen o všechna oznámení, o nichž jsme psali před několika dny, ale i o další rozhovory přímo z centra dění. Ve většině z nich figuruje Phil Spencer, tak jako tentokrát, kdy se pro Stevivor rozpovídal o Play Anywhere.

Iniciativa Play Anywhere spočívá v tom, že jakákoliv novinka studií Microsoftu vyjde na Xboxu One, vyjde i na počítačích, a vy můžete hrát kdekoliv bez nutnosti platit dvakrát. Samozřejmě ale i Microsoft přemýšlí, jak jí udělat co nejlépe. Doposud nejdál byl s Gears 5 nebo se Sea of Thieves. Zatím se jedná čistě o vztah mezi Xboxem One a PC, až k nim ale vyjde i Project Scarlett, z dvojice se stane celý trojlístek.

„Takový model je naším cílem,“ řekl Spencer. „Náš cíl se všemi first-party hrami je takový, že veškeré vaše věci budou přenášeny mezi generacemi a vaše achievementy se efektivně přenesou s vašimi savy, protože s nimi by měly souviset.“ Obecně vzato Specner řekl, že celý přechod hráčů z Xboxu One na Scarlett bude mnohem uživatelsky přívětivější, než jak tomu bylo mezi Xboxem 360 a Xboxem One.

„Ani Xbox 360 a Xbox One neměly být dvě samostatné jednotky. Celou dobu jsme mluvili o tom, jak důležité bude digitální vlastnictví na této generaci, ale pak jsme zakoupený obsah z 360 na Xbox One nepřenesli,“ sype si Spencer popel na hlavu. „Vždycky jsem věděl, že to byla chyba,“ přiznává. S tímto na mysli vytvořili lidé z Microsoftu zpětnou kompatibilitu, jejíž základem bylo to, aby si lidé dřívější hry nemuseli znovu kupovat.

Sice hovoříme o plánech s first-party studii Microsoftu, ale Spencer doufá, že se přidají i týmy, které Microsoftu nepatří. Rozhodnutí je zdá se na nich. „Je to stejné jako s Game Passem, některé cizí hry tam jsou, jiné ne. Je to jejich rozhodnutí,“ říká. „Myslím si ale, že pro všechny je lepší, když hru můžete hrát na různých místech s uloženými pozicemi z jiných míst.“ Uvidíme, jestli se Microsoftu povede i tento bod dotáhnout do zdárného konce.

Zdroj: Stevivor

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875576
Smaug. napsal 20. 11. 2019 v 10.58

Nikdykde: Asi stejně nepochopím, ale můžeš to přesto trochu vysvětlit? Game Pass, zpětnou kompatabilitu, hraní s PC a XBox hráči a tak dále máš i na tom PC bez XBoxu. S televizí si PC propojíš snadno a XBoxový ovladač se dá koupit zvlášť. Jaká je výhoda mít k tomu ještě tu krabičku? Dá se snáz převézt na chatu nebo je možné uvolnit PC, když na něm někdo z rodiny chce dělat něco jiného, ale jinak mě nic nenapadá.
Obecné výhody konzole jako takové (hlavně cenu) nezpochybňuji, ale když už to drahé herní PC mám...

Nahlásit nevhodný obsah

20875965
vasam napsal 20. 11. 2019 v 08.25

oleg.rusov: To sice ano, taky vnímám to, jak se z PC stává "Xbox" (a v poslední době i PS, což Sony už částečně potvrdilo, že exkluzivity budou i na PC), nicméně konzole pořád smysl dává – je tam nesrovnatelně lepší poměr cena/výkon. Je to prostě jen otázka volby každého hráče, což je moc fajn.

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 19. 11. 2019 v 18.16

Jako majitel výkoného herního PC a Xbox One X musím říci, že tahle kombinace mi naprosto 100% vyhovuje a že ty služby se dokonale doplňují. Game pass, zpětná kompatibilita, on-line hraní, společné hraní s PC hráči a konzolisty dohromady, vše je nesmírně pohodlné a až bych řekl ideální. Jakmile k tomu ještě připojí xCloud, tak budu spokojený dokonale.

Kdo nezažil a nepoužívá, nepochopí.

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 19. 11. 2019 v 17.30

Je to super sluzba, sluzba co dokazuje, ze Xbox vubec nepotrebujete a nejlepsim kombem na hry je PC + PlayStation. :-)

Nahlásit nevhodný obsah