Xbox by se měl soustředit na žánr RPG

18. listopad 2019 15:45 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Pokud se chcete dozvědět více o Philu Spencerovi, nový rozhovor zveřejněný na britském YouTube kanálu Xboxu je stvořené jako pro vás. Většina otázek je totiž kladena přímo na tělo šéfovi herní divize v Microsoftu, některé z nich ale samozřejmě souvisí i s jeho prací. Jako například ta, která se ptala na žánry, jež Xboxu chybí nejvíce.

V případě dosavadního života Xboxu One můžeme konstatovat, že by konzole byla vděčná za cokoliv. Za Spencerovy vlády ale dochází ke změně, Microsoft kupuje nová studia a snaží se posílit nejen co se týče služeb, s nimiž předstihl svou veškerou konkurenci, ale i co se týče first-party produkce. Odpovědí, na co by se měla studia zaměřit, jsou podle Spencera především hutná RPG. A už se tak děje.

„Jestliže je v tomto ohledu jedna věc, na kterou mohu být hrdý, je to to, jak se nám začínají rýsovat RPG. Ještě v dobách, když přemýšlím nad Mass Effectem, na němž jsem pracoval, nebo na Jade Empire, Fable... pamatuji si, jak pro nás byl tento žánr důležitý,“ připomíná minulou generaci. A na tuto dobu by si Xbox měl vzpomenout i v budoucnu.

Podle Spencera je jasné, že silnými hrami jsou i first-person a third-person střílečky, ale „je hezké sledovat, jak vychází The Outer Worlds nebo Wastelands“. „Myslím, že právě na tyto oblasti jsme upřeli naší pozornost a chceme takové hry dělat ještě častěji,“ dodal. Na druhou stranu Spencer připomíná nedávnou statistiku, dle níž hráči v Xboxu Game Pass zkouší nové žánry častěji, než kdyby si hry měli kupovat, a tak je nasnadě nabídnout nějaké vlastní hry i jim.

Zdroj: Xbox On

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922459
Siebenburgen napsal 19. 11. 2019 v 00.07

tomas.hluchnik: Tak UBI se určitě v případě AC snaží o dost velké změny, i když to hráči, kteří pravidelně tyto hry nehrají nebo si zahrají úvodních deset hodin, prostě nepochopí. Poslední dva díly toho jsou důkazem!

Tady jde asi čistě o byznys. Vidí a vědí, že tato série je hodně oblíbená a hráči ji kupovat pořád budou ( jsem jedním z nich ) Tak proč nevydávat další a další díly, které se od sebe nebudou moc lišit. ''MY'' ovečky prostě jdeme za svým stádem.

AC kupuji pokaždé, když vyjde, protože na trhu není žádná podobná hra, která by nějak této sérii dokázala konkurovat. Osobně se zajímám hodně o historii a to mi AC nabídne. Žádná jiná hra v podobě AC mi toto prostě nedá.

Byly tu jisté ''sliby'' od JR, která měla v plánu vydat něco, co by AC konkurovalo ale kde to skončilo? Zatím to vypadá, že její projekt je pohřbený.

Na rovinu říkám, že jsem veliký fanoušek UBI, hlavně AC a tvrdím si říct, kdyby nebylo AC, žádná podobná hra na trhu není!
Nevím jak kdo tu hru cení, já jí třeba cením hlavně z historického hlediska, rád prozkoumávám ten obří svět kde právě narazím na historické osobnosti, památky, děje, co v jiných hrách nenajdeš.

A myslím, že poslední dva díly nejen ty nám dali skvěly SP zážitek,-)

Nahlásit nevhodný obsah

20875898
MaybeLater napsal 18. 11. 2019 v 18.34

tomas.hluchnik: Uplne suhlasim ( az na AC, origins aj odyssey su najlepsie so serie) malo by sa mysliet aj na ludi ktory vyhladavju singel. Nevyhladavam MP ani CO-OP a radsej uprednosnim minut peniaze na SP hru ako donekonecna byt dojeny multakom a flexit v nezmyselnych hrach. Ale holt biznis je biznis a pre vydavatela je lepsie mat niekolko rokov napr. 1 IP a z tej milkovat.

Nahlásit nevhodný obsah