Apple chce údajně proniknout do VR a AR

13. listopad 2019 15:50 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (1)

Koláč herního průmyslu je natolik sladký, že si z něj v poslední době chce svůj díl ukousnout čím dál více firem, které se mu tradičně spíše vyhýbaly. Jednou z nich je i společnost Apple, která v nedávné době spustila svou herní službu Arcade pro mobilní zařízení, v relativně blízké budoucnosti by se ale tento technologický gigant měl pustit i do segmentu VR a AR.

S informacemi přišel portál Bloomberg, podle nějž se na těchto zařízeních v Apple pracuje již několik let a původně jsme se jich měli dočkat už letos nebo příští rok. Nakonec to ale vypadá, že se kombinovaný VR a AR headset na trhu objeví v letech 2021 nebo 2022. Zařízení bude cílit na hraní, sledování filmů a virtuální konferenční hovory. V roce 2023 by pak měl na trh dorazit lehký samostatný headset pro rozšířenou realitu.

Právě rozšířená realita má být ústředním bodem technologického zaměření společnosti vedle telefonů, tabletů a wereable zařízení. Zásadní je v tomto ohledu nový 3-D senzor, jenž se objeví v příštím iPadu Pro a umožní trojrozměrné rekonstrukce místností či objektů. V současné době na VR a AR v Apple zhruba 1000 lidí pod vedením vice prezidenta společnosti Mika Rockwella a patří mezi ně například bývalí zaměstnanci NASA nebo herní vývojáři.

Apple zatím samozřejmě tyto informace nijak nepotvrzuje ani nekomentuje, na ověření jejich pravdivosti si tedy ještě budeme muset počkat.

Zdroj: Dualshockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 13. 11. 2019 v 22.27

http://www.hrej.cz/novinky/2019/11/05/a…

Nahlásit nevhodný obsah