Shadowlands nabídne etnickou úpravu postav

5. listopad 2019 12:44 / Lukáš Horský / Novinky / Diskuze (21)

Nová expanze pro World of Warcraft představí poprvé po 15 letech možnost rozmanitých etnických úprav hráčských postav. V rozhovoru pro Eurogamer prozradil hlavní producent Michael Bybee a hlavní herní inženýr Patrick Magruder, proč tak dlouho trvalo etnicky přizpůsobit svou postavu.

Podle vlastních slov prošel v průběh let World of Warcraft množstvím aktualizací, které přineslo například HD rozlišení modelů postav. Etnická rozmanitost postav ale nespočívá jen v přidání nové barvy pleti a tím by bylo vše vyřešené, jedná se o mnohem komplexnější úkol. "Namísto toho jsme ve skutečnosti znovu vymodelovali obličeje těchto postav tak, aby korespondovaly s jejich etnickým pozadím," říká Bybee. 

Aby celá novinka dávala smysl, bylo třeba předělat tváře postav dle odpovídajících etnik, což je samozřejmě časové náročné. Je evidentní, že výše uvedená dvojice měla snahu udělat vše tak, aby výsledek měl ve hře smysl a nešlo jen o pouhou kosmetickou úpravu. "Množství odvedené práce je ve skutečnosti ohromující," dodává Magruder. 

Nejedná se totiž pouze o tváře lidí, ale všech ras, které se ve hře nacházejí. Přídavek tak vkládá možnost přizpůsobit postavu napříč celým spektrem. Dle slov Patricka Magrudera je skvělé, jak variabilní rozšíření bude a každý hráč se tak může přenést do herního světa s tím, že přizpůsobí svou postavu k obrazu svému.   

Zdroj: Eurogamer.net

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 5. 11. 2019 v 14.01

Pěkný, pořád to ale bude nejhorší editor postavy v populárním MMORPG.

Nahlásit nevhodný obsah