Disco Elysium vyjde i na konzolích

1. listopad 2019 14:13 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (3)

Nezávislé studio ZA/UM se dva týdny nazpět blýsklo izometrickým RPG Disco Elysium. Milé překvapení je zatím dostupné pouze na PC, bezejmenný detektiv si však v příštím roce vezme do parády také svět konzolí.

Hra vyniká hned v několika směrech. Na první pohled zaujme vizuální styl, skoro to vypadá, že s vývojáři ve studiu seděl Francis Bacon. Potěší také propracovaný systém dialogů, sofistikovaná profilace postavy. S detektivem se lze věnovat záchraně světa, ale také třeba šíření komunismu. Rozmanité jsou i způsoby odchodu na onen svět. O život umí připravit například zákeřný větrák.

Tým pod vedením Roberta Kurvitze již usilovně pracuje na portech pro Xbox One a PlayStation 4. Zmínil se o tom v rozhovoru pro Escapist Magazine. „Současný plán, který je zároveň důvodem, proč v nejbližší době nepojedu nikam na dovolenou, je dostat Disco Elysium k co největšímu počtu lidí. V příštím roce doručíme port na PlayStation a Xbox.” Krom verze pro konzole pracuje tým na překladu do několika různých jazyků. Kurvitz má navíc v plánu vytvořit anglickou verzi své novely, z níž tým čerpal při tvorbě hry.

Studio ZA/UM zkrátka kuje železo, dokud je žhavé. Hra sice dokázala okouzlit hráče i recenzenty, velmi rychle však může zapadnout v záplavě dalších povedených titulů, čehož jsou si autoři moc dobře vědomi.

Zdroj: DualShockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 8. 11. 2019 v 14.12

Jaroslav Burda: No tak jestli Torment, tak to končim :)
Ta hra mě uspávala a snažil jsem se kopat do toho asi měsíc a poctivě to číst, nedalo se. Radši RPG s minimem slova psaného, či mluveného - Souls, Zelda, ničí mě věci jako DIVINITY, i když je respektuji. Nevýhoda je, že jakmile to člověk neodjede na "jeden zátah", po měsíci neni šance pamatovat si kdo je kdo v text heavy RPG a izometrický "všichni panďuláci vypadaj stejně" pohled mi nepomáhá. V Zeldě vim snad jméno každýho obyvatele, jelikož jsou vyzuálně odlišní a řeknou větu / dvě. Dříív jsem na to nadával, dnes nedám dopustit na NPC, co jsou stručný. Je jich moc a ještě víc je her a málo času.

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 1. 11. 2019 v 19.34

Všem RPG pozitivním hráčům: Disco Elysium je JEDNOZNAČNĚ to nejlepší, co se v roce 2019 mezi RPG tituly urodilo. Nepopsatelná záležitost, to se musí prožít. Vřele a ze srdce všem doporučuji. Jen pozor na poměrně hustou angličtinu. Jazykově jde o dost barvitý a rozsáhlý titul. Nicméně jde o nejoriginálnější RPG od Torment: Tides of Numenera.

Editováno: 1. 11. 2019 v 19.34

Nahlásit nevhodný obsah

20811703
Bohemund napsal 1. 11. 2019 v 17.47

Krátký přehled s titulky:
https://www.youtube.com/watch?v=0oC1Upa0Ru0

Nahlásit nevhodný obsah