Vývojářka Satisfactory o pomoci EGS

22. říjen 2019 11:35 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (2)

Epic Games Store je stále tématem pro mnoho hráčů i vývojářů. Pro jedny nenáviděné, pro druhé milované platformě se ale stále daří a neustále nabízí spoustu her zdarma, včetně velmi zajímavých kousků jako sérii Batman či Surviving the Mars.

Jak jsme se ale už několikrát přesvědčili, síla Epic Games zajištuje zejména indie vývojářům jistotu toho, že jejich hra zkrátka uspěje. Jedním z nich je i studio Coffee Stain, tvůrci Goat Simulatoru a zejména ambiciózního projektu Satisfactory. Nathalie Verweij, designérka UI a UX pro Satisfactory tvrdí, že na Epic Games nadává jen hlasitá menšina.

„Myslím si, že pro indie studie je skvělé mít to zabezpečení, kdy víte, že to vaše hra zkrátka zvládne a nemusíte si dělat starost o nějaké finanční deadliny. Soustředíte se pouze na tvorbu dobré hry. Samozřejmě že jsme se potkali s nějakou kritikou, ale myslím si, že jde pouze o hlasitou menšinu. Pro hráče je to „jenom další launcher“, Epic ale vývojářům skutečně pomáhá a dovolí jim pracovat na hře, která bude mít tu největší kvalitu.“

Zdroj: GamePressure

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876129
ShadeHunter napsal 22. 10. 2019 v 15.46

Presne tak.. EGS by mali financovat nove hry ktore by inak nevznikli a od zaciatku tak budu oznamene pre EGS (rovnako ako to robia konzoly). Lenze oni nechceli cakat par rokov az tie hry vzniknu tak zvolili tuto agresivnu politiku ze nakupuju hry ktore maju zrovna vzniknut. A cele to robia zamerne len s poskodenim Steamu, pretoze Windows Marketplace a GOG im nevadia. Len Steam.

Mozeme len dufat, ze to je take agresivne obdobie kedy nemozu inak, ale v pozadi si pripravuju exkluzivity od zaciatku a ked tie zacnu vychadzat tak prestanu s tymi exkluzivitami na poslednu chvilu.

Nahlásit nevhodný obsah

20865985
martinpok napsal 22. 10. 2019 v 15.05

Pokud financuji vývoj hry a dává jim tam finanční jistotu aby mohli udělat hru co nejlepší, tak je to chválihodné a naprosto v pořádku. Proti tomu snad ani nikdo neprotestuje.

Mám pocit že kritikům vadí hlavně to, že EGS si u jíž hotových her nebo v podstatě hotových kupuje jen exkluzivitu pro svůj obchod.

Konzole mají taky exkluzivity, ale ty financují celý vývoj, ne že se ze hry stane ps exklusive 3 měsíce před vydáním.

Nahlásit nevhodný obsah