Bend Studio zahájilo práce na novém titulu

20. říjen 2019 11:38 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (4)

Oregonský tým Bend Studio se ve vodách videoherního vývoje pohybuje již od poloviny 90. let, dlouhé roky se staral o stealth sérii Syphon Filter. V dobách, kdy Sony výrazně podporovala své handheldy PSP a PS Vita, tito vývojáři pracovali na odbočkách sérií Resistance a Uncharted právě pro tyto systémy. Naposledy o sobě dálo Bend Studio výrazněji vědět, když v dubnu letošního roku vydalo zombie open-world akci Days Gone.

Její přijetí bylo rozporuplné, někteří hráči si chválili zábavné herní mechanismy, jiným vadila otravná spousta bugů, jež hra obsahovala. Rozpolcený byl i Pavel, který titulu udělil hodnocení 3/5. Nicméně postupem času, jak přicházely opravné patche, se Days Gone přeci jen vybarvilo v poměrně povedenou PS4 exkluzivitu. Američtí vývojáři si však nemohou dovolit usnout na vavřínech, proto málokoho překvapí, že se do předprodukce dostal jejich další projekt, jak potvrzuje LinkedIn profil jednoho z vývojářů.

Jeremy Vickery, který pro Days Gone vedl práce na nasvícení jednotlivých scén, si na svém profilu na této sociální síti přidal prostou poznámku, která však pro nás slouží jako potvrzení toho, že Bend Studio již začalo dělat na něčem novém. „Nyní pracuji na předprodukčním plánování pro náš další titul,“ stojí na Vickeryho LinkedIn profilu. Otázkou zůstává, zdali se bude jednat o pokračování zmíněné zombie akce z otevřeného světa, nebo úplně nové dílo. Vzhledem k tomu, že se Days Gone velice slušně prodávalo, bychom si tipli na možnost číslo jedna. Tak či onak, výsledek jejich další práce nelze čekat dříve, než za několik let.

Zdroj: Dualshockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20921836
oleg.rusov napsal 20. 10. 2019 v 18.15

To studio je docela male a to se projevilo, hra mela docela dost bugu a technickych potizi, ale jinak byla zabavna, takovej mix State of Decay a TLOU, druhej dil bych rozhodne bral hned.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 20. 10. 2019 v 17.01

první díl výbornej, moc sem si užil gameplay, motorku i příběh, rád bych viděl další díl kterej trochu víc pošéfujou a vyladí

Nahlásit nevhodný obsah

20912846
Coko napsal 20. 10. 2019 v 12.07

Já nevím, četl jsem mnoho negativních recenzí na Days Gone, vůbec nic jsem od toho nečekal. Hraju to už pár dní, a jsem až překvapen, hra mě fakt baví a vůbec mi nevadí, že je to dlouhý. Hra není v ničem originální, nevím no, ty hordy jsou super, různorodí zombíci a je to fakt hra, kde si člověk zapamatuje každou postavu. Rozdíl mezi jinými zombie hrami je ten, že tady se lidi snaží vyřešit situaci se zombíky a v ostatních hrách se snaží jen přežívat a jsou smíření s jejich situací.

Nahlásit nevhodný obsah