Crusader Kings II je na Steamu zdarma

19. říjen 2019 07:54 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (4)

Aktuálně nabízená hra zdarma potěší především skalní fanoušky historie. Švédští vývojáři ze studia Paradox Interactive totiž v rámci letošního PDXConu, berlínské akce pořádané pro fanoušky zmíněných autorů, zpřístupnili bezplatně na Steamu svůj středověký simulátor s názvem Crusader Kings II z roku 2012.

V této hře se budete starat o vámi zvolenou dynastii v letech 1066 až 1337. Zajištění budoucnosti vašeho rodu nebude jednoduché, takže obstarání dědice trůnu bude jednou z hlavních priorit. Komplexní sňatkový simulátor plný intrik a úplatků se ve svém obsahu soustředí především právě na vztahy a ustupuje třeba válčení, které v Crusader Kings II nehraje až tak podstatnou roli, jak by se u hry ze středověku mohlo očekávat.

Navzdory svému na první pohled úzkému zaměření se hra dočkala komerčního úspěchu a byla rozšířena o nespočet menších i větších expanzí, za které už budete muset zaplatit. Jak dlouho vlastně bude základní hra na Steamu zdarma zatím není jasné, minimálně však do konce PDXConu, tedy do neděle 20. října.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20898207
IamShyNotScared napsal 23. 10. 2019 v 12.21

Věčně zadýchaná dvou- čtyř- osmi- dvaceti- whateverjádra, věčně nedostatečná RAMka ať užs tam napral cokoliv, bo zastaralý Leakfest engine (čti Clausewitz), hafo (to je po kkt moc) bugů; AI občas probleskla, takže by podle legend měla být přítomna - no nevim, nevim; zpočátku zdlouhavá a dnes už i poněkud obstarožní a krkolomná, pro leckteré dnešní ochmýřené fajnšmekry jen horko-těžko uchopitelná hratelnost, tisíce člověkohodin prokrastinovaných v práci s kolegou, by oko asi osm deset tisíc Korun za původní obsah včetně VŠECH DLC; Velká Morava skutečně velkou, vyškubané vlasy z volby HRE, tik v oku při zmíňce slova Demesne a vymlácený mezerník od pauzy, to když se třebas snažíte multitaskovat jak korejci u Stára a zachránit, co se dá, bo AI, tentokráte švagr, vyženěný spojenec usoudil, že zmobilizuje všech šest panošů, co má doma v Piemontu a rozhodne se silou prosadit nástupnictví v Uhrách pro svou jakousi přiadoptovanou brécu proti Arpádovcům....
Všecky tydle průsery stojej ale za to, když Ti tři generace plánování do sebe zapadnou, a tadydle původně z markraběte díky sňatkům, strichninu a semtam moru či pogromu, sometimes war... bude v době jeho 16. narozenin nejvhodnější partie tadydle pro jemnostpaní Hessenskou, která bude po ne více než trojnásobném zásahu "Prozřetelnosti" (čti mého komplice) další v pořadí na trůn Šlesvicka-Holštýnska, což je další hlas při volbě Kaisera a hlavně taky člověku se pak lépe šlape Hanse na krk, že... xD
Prostě instantní zábava pro magory se zálibou v geneaologii, hladomornách a s čtyřmi levobočky (legitimizovat další by už neproclo.)
:-D

Jen je to trošku jinší hra, no xD

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 20. 10. 2019 v 11.20

Pokoušel jsem se do té hry dostat, ale... prostě to nešlo xD Strávil jsem hodiny, skoro bych až řekl desítky hodin koukáním na různé letsplaye, tutorialy, četl jsem si k tomu dvousetstránkový fanouškovský návod, ale ani to nepomohlo. Reálně jsem pak třeba ani nepoznal, zda jsem králem či jen nějakým lokálním vévodou. Z mapy jsem měl pocit, že mi patří vše, ale když jsem šel do války, tak se ukázalo, že mi patří jen dvě ze sedmi území. Na té přístupnosti by měli zapracovat, Europa Universalis jsem se po nějakých deseti hodinách naučil, ale toto fakt nešlo. Obdivuju lidi, co to dokázali a jsou v tom dobří.

Nahlásit nevhodný obsah

20878723
veselykralicek napsal 19. 10. 2019 v 22.56

Díky za info. Ale koukám na Steam, ono to bylo zadara už docela před nedávnem a už to mám.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 19. 10. 2019 v 09.50

Bez těch stopadesáti DLC bych to ani nehrál. Základní hra je dobrá, ale DLC jí značně vylepšují.

Editováno: 19. 10. 2019 v 09.51

Nahlásit nevhodný obsah