Enchanted Portals je podobné Cuphead

11. říjen 2019 20:10 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (3)

Enchanted Portals je 2D plošinovka od studia Xixo Games Studio. Titul míří na Kickstarter, a v rámci této kampaně vývojáři zveřejnili krátký trailer ukazující principy hry. Během prvního dne se počet zhlédnutí vyšplhal na 28 tisíc, a začala velká kontroverze.

Pokud se totiž podíváte na Enchanted Portals, možná vám hra něco připomene. Koncept je takový, že dva mladí kouzelníci otevřeli portál, do kterého byli vtaženi nejen oni, ale i jejich kniha. V neznámém světě musí pomocí porážení bossů sesbírat chybějící stránky do své knihy. Celá hra ale působí jako 2 roky staré Cuphead.

To je právě důvodem již zmíněné kontroverze. Hráči se do studia pustili s tím, že vývojáři akorát kopírují Cuphead a chtějí se přiživit na jeho úspěchu. Dle vývojářů tomu tak ale není. „Ano, Cuphead bylo pro Enchanted Portals obrovská inspirace. Jsme velcí fanoušci Cuphead a chtěli jsme udělat něco podobného, ale s respektem k originálu. Čekali jsme nějakou odezvu, ale trailer se dostal k mnohem většímu množství, než jsme kdy čekali, a rozhodně nás všechna negativita a hate velmi ovlivnil. Zároveň nás ale mnoho lidí oslovilo s tím, že nám fandí a chtějí, abychom uspěli.“ Pokud vás tedy hra podobná Cuphead oslovila, můžete vývojáře od 24. října podpořit na Kickstarteru.

Zdroj: Polygon

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 14. 10. 2019 v 10.16

No, na jednu stranu je tohle kopírování nápadů líné, na druhou stranu, bez kopírování bychom něměli spoustu skvělých her, jako třeba Castlevania SotN, která vykradla Super Metroid. Takže můj názor je asi takový, že pokud chceš něco vykrást, tak aspoň udělej dobrou hru.

Nahlásit nevhodný obsah

1074576
Xspy napsal 12. 10. 2019 v 07.55

Není to tuctová SHMUP ale Enchanted Portals .Já bych řekl , že svůj účel to plní . Inspiraci nepopírali a reklama zdarma je nejlepší . Pokud to na rozdíl od Cupheada bude i přístupnější průměru , mají zaděláno na hitovku .

Editováno: 12. 10. 2019 v 07.55

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 11. 10. 2019 v 20.16

ehm, takové hodně amatérské a hodně zkopírované .. nápady to nějaký svoje má, ale ta prezentace je fakt slabota .. takhle to asi rád nechám proswitchtět kolem ... :D

Nahlásit nevhodný obsah