MMO titul Stalker Online vyjde ještě letos

19. září 2019 13:06 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (3)

Možnost znovu prožít onu nepopsatelnou surovost, se kterou přišla zóna v sérii S.T.A.L.K.E.R., je něco, na co čekáme již velice dlouho. O to déle, je-li řeč o hře více hráčů. Jistě, byly zde určité pokusy. V čerstvé paměti stále uchováváme Survarium od ukrajinských Vostok Games. Avšak ani tento zpočátku nadějný titul nedopadl tak, jak si mnozí hráči přáli. Blížící se Stalker Online by však mohl uspět lépe.

Nezávislý titul od studia Mobile Technologies totiž vlévá radiací prosáklou zónu do doutnajícího kotle MMO titulů, přičemž inspirace by měla čerpat jak ze stejnojmenné herní série, tak i celovečerního filmu od Andrei Tarkovskyho nebo knižní předlohy v podobě Pikniku u cesty. Atmosféra světa tak již na první dobrou evokuje dobře známé prostředí.

Herní náplň by se měla točit okolo průzkumu rozsáhlého otevřeného světa, mezi jehož největší přednosti patří postsovětská architektura 90. let a samozřejmě i hrozba zuřivých mutantů a nevyzpytatelných anomálií. Hru je možno hrát v pohledu z první i třetí osoby a mimo akce, kde 1st person dozajista oceníte, budete moci i obchodovat, levelovat, využívat RPG mechanismy či zvyšovat svoji reputaci u jednotlivých frakcí. Další neméně důležitý prvek hratelnosti je ale i stavění vlastní základny, jež se tak stane nejen bezpečným útočištěm nabízejícím chvíli klidu, ale i místem, kde můžete schraňovat nahromaděný loot.

Stalker Online by měl na Steam dorazit ještě v průběhu nadcházející podzimní sezóny, pokud však hru chcete vyzkoušet již nyní, je již delší dobu přístupná i zdarma stažitelná betaverze. Zda-li si nyní říkáte, odkud se hra zčistajasna vzala, je nutno dodat, že kořeny Stalker Online sahají hlouběji, a to konkrétně až do roku 2010. Hra si tedy na východě doposud žila svým vlastním životem, přičemž za léta své existence dokázala nashromáždit i početnou skupinu hráčů.

Zdroj: DSO Gaming

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842484
Dedelo napsal 20. 9. 2019 v 09.38

No... je teda vidět, že kořeny Stalker Online opravdu sahají až do roku 2010

Nahlásit nevhodný obsah

7519761
MaxLaMage napsal 19. 9. 2019 v 15.28

Na to s**e pes, my chceme nějaké info o Stalker 2 :)

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 19. 9. 2019 v 13.48

No já nevím, jak vy, ale já už s.t.a.l.k.e.r. online hraju dávno, jmenuje se to sZone online (bacha na doslova s.t.a.l.k.e.r. online ktery je jen "ukradena" kopie sZone pro zejmena Ruske/Ukrajinske publikum. Uz ani nevim jak dopadly ty soudy apod. ale vim jiste ze to je naprosto neoficialni, protoze puvodni autori s.t.a.l.k.e.r.a. nepovolili nikomu pouzit tento nazev (proto se tamta oficialni/legalni hra jmenuje sZone online).

https://youtu.be/7fpwQeXfaZY?t=2683


Jinak to nehraju moc aktivne, protoze je to na me moc hardcore, porad samy umirani a malo naboju, nehlede na priblbly banditsky hrace. Porad to ale vnimam jako jasnou s.t.a.l.k.e.r.o.v.k.u., ktera ma tu spravnou atmosferu. Ty skodi akorat vylozene MMO prostredi, tzn. repetitivni questy, tupa AI apod.

Editováno: 19. 09. 2019 v 13.58

Nahlásit nevhodný obsah