Project Resistance je v jádru stále hororem

16. září 2019 15:50 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (5)

Odhalení nových her se nezřídka kdy nese na vlně polarizujících názorů. Jedna skupina jásá, zatímco druhá skanduje. Představení hratelné ukázky Projectu Resistance nebylo v tomto ohledu žádnou výjimkou. Mimo zklamání, že se nejedná o duchovního nástupce RE Outbreak se tak někteří hráči shodli i na tom, že titul postrádá samotného ducha série Resident Evil.

V reakci na tyto negativní názory vystoupil jeden z producentů společnosti Capcom, Matt Walker, který k věci podal své vlastní vyjádření. Project Resistance i navzdory vlně nevole označuje i nadále za skvělý survival horor, jež prý ozvláštňuje zajetou herní formuli o další zajímavé prvky. Osobně si však uvědomuje, že provedené změny nemusely sednout úplně každému, přičemž Walker apeluje zejména na hráče, jež čekali více z hratelnosti moderních Resident Evilů. Walker označil provedené změny za nevyhnutelné, neboť pro Capcom není trvale udržitelné nabízet hráčům identický zážitek a očekávat stále stejně pozitivní odezvu.

Jestliže vám Project Resistance až doteď unikal, jedná se o multiplayerový spin-off hororové série Resident Evil, jehož hlavní náplň tvoří 4v1 zápasy. V rámci jednotlivých klání se chopíte kontroly nad jedním ze čtveřice dostupných přeživších, přičemž pozice pátého hráče je rezervována pro tzv. Masterminda. Ten se pro změnu snaží postup přeživších zastavit, k čemuž mu slouží například ovládání dveří, vypouštění zombie, či dokonce i možnost sám vstoupit do bitevní vřavy v roli Mr. X.

Zdroj: GamingBolt

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 17. 9. 2019 v 12.09

Masarkavtrenyrkach: RE6 je právě druhý nejprodávanější díl celé série. Jinak ano, ty dva spinoffy byly opravdu velký krok vedle a stály za hovno i jako střílečky.

Editováno: 17. 09. 2019 v 12.12

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 17. 9. 2019 v 12.04

jan850915: Mitsurugi: Narážel jsem spíše na produkty RE Operation Racoon City, RE6 a Umbrella Corps. Capcom pak zařadil zpátečku a udělal RE7.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 17. 9. 2019 v 10.58

Masarkavtrenyrkach: Dobrá teorie, akorát ty "akční díly obsahující hlavně multiplayer" jsou dva nejprodávanější díly celé série. Ty "remastery s velmi dobrými prodeji" prodali dohromady asi tolik kopií co RE5. Jenom tak pro představu, že kritika fanoušků na internetu se ne vždy promítá do prodejů.

Editováno: 17. 09. 2019 v 11.07

Nahlásit nevhodný obsah

20922191
jan850915 napsal 17. 9. 2019 v 10.21

Masarkavtrenyrkach: Jen bych tě upozornil, že resident evil 5 je nejprodávanější díl celé série. Prodáno bylo 7 milionů kusů.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 17. 9. 2019 v 10.09

To takhle vznikne legendární série her, které měly napínavý příběh, zajímavé postavy a prostředí. Všechny byly single-player, s pomalejším postupem, obsahovaly hádanky a zajímavé souboje s příšerami.
Po snaze majitele udělat sérii více akční a po dvou hrách, které obsahovaly hlavně multiplayer, což se setkalo jen s nespokojeností hráčů a se špatnými prodeji, se majitel vrátil k původní formuli s několika úpravami a setkal se se všeobecným nadšením. Následovala série remasterů původních her, které se, opět, setkaly s nadšením a hlavně s velmi dobrými prodeji.
A pak přijde majitel s dalším multiplayerovým pokusem a s tvrzením, že "..neboť pro Capcom není trvale udržitelné nabízet hráčům identický zážitek a očekávat stále stejně pozitivní odezvu". Kdyby si ty dobře placené firemní hlásné trouby aspoň vymyslely lepší důvod, proč přilepit nálepku Resident Evil na hru, která se opět bude snažit podojit soutěživé náctileté samečky o jejich dolárky formou "mikrotransakcí".
Někdy si říkám, že ve vedení těchto společností sedí lidé, kteří večer usínají s myšlenkou: "Však my vám ty naše sra*ky nacpeme do chřtánů, dokud je nebudete žrát."

Nahlásit nevhodný obsah